Detektyw – Gra planszowa

Materiał cyfrowy

Detektyw to gra dla 2-3 dzieci. Gra wymaga spostrzegawczości od graczy.Trzeba znaleźć kartę, która nie pasuje do żadnego z dwóch większych obrazków. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że na kartach elementy nie zachowują pierwotnego rozmiaru.

Karty z gry można też wykorzystać do zabawy w Memo lub Piotrusia.

 

Liczba graczy:

  • 2-3

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

  • porównywania liczb
  • planowania
  • podejmowania decyzji
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki:nie
  • Kostki: nie
  • Żetony/Karty: 18 szt (dołączone do gry)

Zasady gry:

Na początku dzielimy karty po równo między graczy. Kart jest 18, wiec jeśli gra dwóch graczy to dostaną po 9 kart a jeśli trzech to po 6. Następnie gracze odkładają na bok pary (jeśli je mają). Jeśli istnieją dwa zdjęcia jakiegoś przedmiotu to znaczy, że skrzat miał to od dawna i na pewno nie przyniosła tego zła czarownica. Potem po kolei każdy z nich wybiera swoją jedną kartę i sprawdza czy to, co widzi na obrazku jest też w kuchni lub pokoju gracza (elementy na kartach są powiększone w stosunku do oryginałów na planszach). Jeśli jest to odkłada kartę na bok. Jeśli nie ma to mówi „znalazłem” i pokazuje kartę innym graczom. Jeśli żaden z nich nie ma pary do obrazka to gracz ten wygrał. Jeśli mimo wszystko para znajdzie się u innego gracza to obie karty są odkładane na bok. Właściciel karty do pary będzie miał w nagrodę jedną kartę mniej do sprawdzenia. Gracz, który błędnie powiedział „znalazłem” za karę traci jedną kolejkę. Wygrywa osoba, która pierwsza znajdzie jedną z dwóch rzeczy złej czarownicy.

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Kategorie ogólne Przedszkole
Klasa/wiek 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1
Przedmiot
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

basiowegry

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Na co dzień pracuję w przedszkolu integracyjnym w Warszawie. Poza tym udostępniam za darmo materiały w ramach projektu edukacyjnego Basiowe Gry Planszowe. Ponadto jestem redaktorem naczelnym dwumiesięcznika CZAS DZIECIŃSTWA na łamach, którego prezentowane są praktyczne porady dla rodziców, wychowawców i terapeutów dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *