E8 Stosunek kilku wielkości – karta pracy z odpowiedziami

Materiał cyfrowy

Zestaw zadań przygotowałam dla uczniów klasy 8, którzy po czasie zdalnego nauczania potrzebują bardzo jasnych precyzyjnych wskazówek. Wprowadzanie niektórych tematów, niedawno intuicyjne, obecnie jest dużym wyzwaniem.
Karta pracy może także być wykorzystana w celu tematycznego powtórzenia przed egzaminem ósmoklasisty.
Kartę pracy rozpoczynają zadania graficznie obrazujące w.w. temat, a następnie stopniowo wprowadzone są zadania tekstowe.
W dokumencie znajdują się także odpowiedzi do zadań oraz wklejka do zeszytu prezentująca omawiane zagadnienie.

Dodatkowo umieściłam wersję dla dyslektyków tzn. ze zwiększoną czcionką, co ułatwia uczniom poprawne odczytywanie treści zadań .

Film prezentujący kartę pracy dostępny jest pod linkiem: : https://youtu.be/ppMe2gUFZak

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matmistrz

MATMISTRZ -Beata Zgoła
Nauczanie matematyki jest moją pasją. Do rozwoju motywuje mnie zaangażowanie dzieci, zaciekawienie, lubię widzieć ich zaskoczenie i radość z osiągniętego celu. Staram się odczarować królową nauk, sprawić, by była przyjazna, interesująca i wkręcająca. Wspólnie z uczniami szukamy jej w różnych dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem rozwijają się, ale też pokonują swoje ograniczenia.
Bliska mi pedagogika Montessorii-uczenie przez działanie. Dzieci zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność; nauczyciele nie narzucają dzieciom działań, ale współpracują w procesie edukacyjnym. Uważam, że bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez uczniów kompetencji, które są ważne przez całe życie człowieka: umiejętność uczenia się, kreatywność, przetwarzanie i interpretowanie informacji, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość.
Na moim blogu https://matmistrz.blogspot.com/ opisuję sprawdzone sposoby na uczenie się i nauczanie matematyki. Rodzice i uczniowie znajdą na MATMISTRZU tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych, a nauczyciele pomysły na uatrakcyjnienie swoich lekcji.
Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na Mistrzostwach Świata w Speed Stacking.
Tworzę materiały dla uczniów i nauczycieli w Polsce i Włoszech.
FB Matmistrz BZ
https://www.facebook.com/Matmistrz.BZ

Recenzje

 • Stosunek kilku wielkości

  Przykłady poprzedzające ćwiczenia bardzo usprawniają pracę na lekcji, ułatwiają zrozumienie schematu wykonywania zadań. Same ćwiczenia są przyjemne i wykonane bardzo przejrzyście.

  Dla 30 z 63 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *