Europa i Bliski Wschód we wczesnym średniowieczu – KOMPLET NOTATEK

Materiał cyfrowy

Zestaw notatek w formie pytań i odpowiedzi do zagadnień dotyczących najważniejszych wydarzeń w Europie i na Bliskim Wschodzie w dobie wczesnego średniowiecza, przygotowany dla klasy 5 według podstawy programowej nauczania historii w szkole podstawowej (Podstawa programowa – Historia – Szkoła podstawowa IV-VIII).

Notatki dotyczą zagadnień: 1. Bizancjum i Konstantynopol; 2. Islam i Arabowie; 3. Wielka schizma wschodnia i spór o inwestyturę; 4. Państwo Franków i jego dziedzictwo; 5. Wyprawy krzyżowe.

Do kompletu dołączono zestawienie najważniejszych dat.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5
Przedmiot Historia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 6
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica Poszczególne tematy mieszczą się na pojedynczych stronach A4, co dobrze wpływa na motywację do uczenia się, gdyż zakres (przynajmniej ten wizualny) nastraja dziecko optymistycznie. Przed wydrukowaniem materiałów proszę w ustawieniach drukowania wybrać opcję „dopasuj do strony”.
Średni czas aktywności 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Opanowanie pojedynczej notatki zajmuje dziecku dwunastoletniemu do 20 min. pracy. Pakiet zawiera pięć zestawów notatek.

skutecznik historyczny

Mam doktorat humanistyczny i pracuję naukowo, a prywatnie jestem matką, która stara się możliwie najskuteczniej pomóc córce w wypełnianiu obowiązków szkolnych. Zbieram więc doświadczenia w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej, starając się uczynić wiedzę z historii najbardziej przyswajalną dla mojego dziecka. W ubiegłym roku szkolnym, tak jak w poprzednich latach, uczyło się z przygotowanych przeze mnie notatek. Nie było oceny niższej niż celujący 🙂

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *