GRA BEZKRĘGOWA

Materiał cyfrowy

Jest to gra „terenowa” którą można przeprowadzić na terenie szkoły do powtórzenia informacji na temat parzydełkowców, płazińców i nicieni. Do wykorzystania na lekcji powtórzeniowej lub w okresie luźniejszym (np. przedświątecznym, przedferyjnym, na zastępstwie). Obejmuje ona informacje na temat powyżej opisanych grup zwierząt w formie krzyżówek/ wykreślanek/ sudoku/ szyfrów itp. W zależności od zaangażowania klasy i ich wiedzy gra potrwa od 30 minut do godziny. W grze opisane są konkretne lokalizacje, które na wypadek innego budynku mogą zostać zmienione, w pobieranej wersji są to: miejsce poboru wody (spijawka), gabinet pielęgniarki, toaleta, szatnia, sklepik.

Co jest potrzebne w mojej wersji oprócz plików: drukarka, laminarka, zszywacz, pieczątki z literami action (9zł), inkpady, patafix. Da się wykonać grę bez pieczątek przy pomocy kolorowych długopisów z naklejoną literką do napisania przez uczniów.

Przygotowanie (moja wersja, oczywiście można przygotować grę jak tylko się chce):

1. Wydrukować i zalaminować punkty gry, przymocować do nich za pomocą sznurka pieczątki z literami, w odpowiednich miejscach w szkole przymocować ja do ścian/okien/drzwi.

2. Wydrukować zadania w formie książeczki (przy otwarciu pdf – tryb broszura), zszyć je na środku za pomocą zszywacza (u mnie jedna książeczka na 3-4 uczniów).

3. Rozdać uczniom książeczki i inkpady, wyjaśnić że na początku książeczki są podpowiedzi gdzie są punkty oraz żeby po każdym znalezionym punkcje wykonywali zadanie.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7
Przedmiot Biologia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 10
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Zuzanna

Cześć! Nazywam się Zuzanna Gołębska, uczę biologii i matematyki w szkole podstawowej. Uwielbiam tworzyć własne materiały, korzystać z inspiracji i działać w taki sposób, by zachwycić dzieciaki choć na chwilę!

Tutaj będę dzielić się autorskimi kartami pracy/ grami terenowymi/ notatkami i wszystkim co przyjdzie mi stworzyć. Będzie tanio i solidnie, nie dzielę się niczym z czego sama nie korzystam... a na moją dokładność i pracoholizm możecie liczyć.

Zwłaszcza jeżeli podobają Ci się moje materiały, ale też jeżeli chcesz upolować promkę lub zobaczyć jak pracuję, serdecznie zapraszam na sociale BYOLOżki:

fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092629892109
ig: https://www.instagram.com/byolozka/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *