Gry karciane matematyczne „5 SEKUND” oraz „1 z 10” dla uczniów klas 3-6 szkoły podstawowej + plansza do gry

Materiał cyfrowy

Karty przygotowałam z myślą o uczniach klas 4-6 szkoły podstawowej.

ZAWARTOŚĆ

 • W zestawie aż 126 kart „5 sekund” lub do gry „1 z 10”.
 • Otrzymujesz łącznie 26 plików – pomyśl, ile czasu zaoszczędzisz, wybierając nasze karty.
 • Plansza
 • 126 kart gotowych do wydruku: 1 karta na stronę lub 4 karty na jednej stronie A4 – najbardziej ekonomiczny i wygodny wybór, a także wersja z 9 kartami na stronie A4.
 • Zasady gry 5 sekund i 1 z 10.
 • 7 różnych rodzajów plecków do kart.
 • Możesz zobaczyć, jak wyglądają, tutaj: https://youtu.be/HhucPtd87nI

5 SEKUND

Gra „5 sekund” to dynamiczna rozrywka ciesząca się ogromną popularnością. Wymaga szybkości, refleksu, skupienia i zdolności radzenia sobie ze stresem – masz tylko 5 sekund na udzielenie odpowiedzi! Działaj błyskawicznie. Dlatego przygotowaliśmy karty z matematycznymi pojęciami, które dodadzą ekscytującej energii do zabawy.

Długość rozgrywki dostosowana do liczby uczestników, od 2 do 6 osób.

1  z  10

Najzdolniejsi uczniowie mogą poprowadzić własny turniej.  Zabawa angażuje dziesięcioro uczniów lub pary-trójki, co pozwala na pełne zaangażowanie całej klasy. Każdy zaczyna z trzema „szansami”, oznaczonymi np. widocznymi kubeczkami na ławce (3 kubeczki). 

Szansa przepada po 5 sekundach lub przy błędnej odpowiedzi. Liczy się pierwsza, poprawnie wypowiedziana odpowiedź.”

Wiele godzin mojej pracy pozwoli Wam zaoszczędzić Wasz czas. Na każdej ze 126 kart znajduje się odpowiedź do zadanego pytania, zatem uczniowie w grupach mogą samodzielnie sprawdzać poprawność odpowiedzi. Odpowiedzi umieściłam na dole karty, w razie czego można je zakryć np. ręką. Przygotowałam też 7 rodzajów „plecków”, aby łatwo było segregować karty, jeśliby uczniowie pomieszali karty w czasie lekcji.

Zawsze denerwowałam się, jak pożyczałam karty innym nauczycielom, bo często wracały pomieszane. Zatem sprawę organizacji kart też macie z głowy. Ja bardzo lubię karty, bowiem dzięki nim uczniowie powtarzają pojęcia matematyczne, są bardzo zaangażowani, dużo pozytywnych emocji się pojawia, a ja odpoczywam na lekcji.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matmistrz

MATMISTRZ -Beata Zgoła
Nauczanie matematyki jest moją pasją. Do rozwoju motywuje mnie zaangażowanie dzieci, zaciekawienie, lubię widzieć ich zaskoczenie i radość z osiągniętego celu. Staram się odczarować królową nauk, sprawić, by była przyjazna, interesująca i wkręcająca. Wspólnie z uczniami szukamy jej w różnych dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem rozwijają się, ale też pokonują swoje ograniczenia.
Bliska mi pedagogika Montessorii-uczenie przez działanie. Dzieci zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność; nauczyciele nie narzucają dzieciom działań, ale współpracują w procesie edukacyjnym. Uważam, że bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez uczniów kompetencji, które są ważne przez całe życie człowieka: umiejętność uczenia się, kreatywność, przetwarzanie i interpretowanie informacji, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość.
Na moim blogu https://matmistrz.blogspot.com/ opisuję sprawdzone sposoby na uczenie się i nauczanie matematyki. Rodzice i uczniowie znajdą na MATMISTRZU tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych, a nauczyciele pomysły na uatrakcyjnienie swoich lekcji.
Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na Mistrzostwach Świata w Speed Stacking.
Tworzę materiały dla uczniów i nauczycieli w Polsce i Włoszech.
FB Matmistrz BZ
https://www.facebook.com/Matmistrz.BZ

Recenzje

 • Ekstra, polecam :)

  Karty przygotowane w różnych rozmiarach, kilka propozycji drugiej strony kart, można wydrukować dwa różne zestawy, to pomaga, gdy znajdzie się pojedynczą kartę na ziemi i nie wie się gdzie ją odłożyć 🙂 Pliki przygotowane osobno, więc warto znać ustawienia drukarki na której się pracuje. Zagadnienia super, dla części wydłużyłabym czas ale to już sprawa indywidualna, warto poznać swoją klasę przed zagraniem. Będzie ekstra powtórka na czerwiec lub na zastępstwo 🙂

  Dla 14 z 27 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *