Gustaw Flaubert „Pani Bovary” – zadania do lektury, pełne opracowanie (myślownik)

Materiał cyfrowy

Myślownik to zestaw kreatywnych kart pracy skonstruowanych w taki sposób, by wspomóc uczennice i uczniów w samodzielnej krytycznej lekturze tekstów literackich. Karty pracy można wykorzystać do samodzielnej lub grupowej pracy na lekcji, w formie powtórzenia lub pracy własnej w domu. Świetnie sprawdzą się także do pracy projektowej.

Zestaw zawiera pełne opracowanie powieści Gustava Flauberta „Pani Bovary” w formie zadań do uzupełnienia, fragmentów powieści wraz z pytaniami do tekstu i zaznaczeniem najistotniejszych informacji. W opracowaniu znaleźć można metryczkę, charakterystykę bohaterów oraz zadania do najważniejszych tematów: namiętności Emmy, sytuacja kobiet w XIX wieku, role Emmy Bovary, charakterystyka Emmy i Karola, bovaryzm, symbole w powieści, relacje Emmy z mężczyznami, obraz prowincji i Paryża, realizm i naturalizm, narracja powieści oraz symbolika sceny śmierci bohaterki.

Sposób wykorzystania kart zależy od potrzeb i kreatywności nauczyciela. Myślownik wspiera samodzielne myślenie skoncentrowane wokół najważniejszych zagadnień literackich.

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 19
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności ponad 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *