Ja mam, kto ma? Wiedza o języku, leksyka – powtórzenie przed egzaminem ósmoklasisty

Materiał cyfrowy

Ja mam, kto ma? Wiedza o języku – powtórka przed egzaminem ósmoklasisty (i nie tylko) to świetna gra mająca na celu utrwalenie wiedzy, ale także ćwiczenie koncentracji. Można ją wykorzystać również w klasach młodszych. Jeśli kart jest więcej niż osób w klasie, wówczas każdy uczestnik zabawy otrzymuje np. po dwa kartoniki. Plik pdf gotowy do wydruku.

Zagadnienia: kolowializmy, potocyzmy, aforyzmy, eufemizmy, regionalizmy, barbaryzmy, makaronizmy, wulgaryzmy, zdrobnienia, zgrubienia, rodzinę wyrazów, synonimy, antonimy, homonimy.

Każdy uczestnik gry otrzymuje kartę. Wyznaczona osoba zaczyna słowami: „Ja mam ……”. Następnie pyta: „Kto ma?” i czyta opis na dole karty. Osoba, która może dopasować definicję do hasła na swojej karcie, stwierdza: „Ja mam ….” i ponownie zadaje pytanie. Grę zapętlamy aż do momenty, gdy wrócimy do osoby rozpoczynającej zabawę.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

pani_z_polskiego

Jestem nauczycielką języka polskiego w szkole podstawowej. Mój projekt to pani_z_polskiego. Więcej materiałów możesz znaleźć na moim Instagramie i Facebooku.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *