„Ja mam… kto ma?” Zestawy kart dydaktycznych – kultura antyczna

Materiał cyfrowy

„Ja mam… kto ma?” Zestawy kart dydaktycznych – kultura antyczna

Zestaw składa się z 27 kart, które należy wyciąć i rozdać losowo uczniom. Jeden z uczniów zadaje pytanie: „Kto ma…”, osoba, która widzi na swojej karcie odpowiedź podaje ją i czyta swoje pytanie. Gra toczy się do momentu, kiedy uczeń czytający jako pierwszy pytanie poda swoją odpowiedź. Zabawa jest znakomitą powtórką, wymaga bowem zaangażowania wszystkich uczniów i uważnego słuchania wypowiedzi innych osób.
Przygotowany przeze mnie zestaw zawiera grę poświęconą antykowi grecko-rzymskiemu (karty objemują zagadnienia związane z filozofią, mitologią, literaturą)

Polecam dla I klasy szkoły średniej lub dla maturzystów w ramach powtórki materiału. Wykorzystałam także z powodzeniem na zajęciach z filozofii.

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

belferkawsieci

Jestem nauczycielką języka polskiego i niemieckiego w I LO w Rudzie Śląskiej. W szkole pracuję od 15 lat. Jestem egzamiatorem maturalnym i nauczcyielem dyplomowanym. Interesuję się wykorzystaniem technologii informacyjnych w edukacji. Uwielbiam literaturę piękną (ze wskazaniem na polską i współczesną) oraz gry planszowe. Prowadzę na Facebooku stronę "Belferka w sieci".

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *