Jak to się czyta? – gra planszowa z kartami

Materiał cyfrowy

Jak to się czyta? – gra planszowa z kartami

Jako przygotowanie do gry warto wydrukować karty z ilustracjami i pełnymi słowami (srtony 7, 8, 9) i razem z uczniami przeczytać na głos słowa, które się tam znajdują. Z młodszymi dziećmi możemy również zagrać w CZEGO BRAKUJE? (wybieramy np. 5 kart i chowamy jedną). Możemy również pobawić się w literowanie tych słów i pisanie ich na tablicy (jedna osoba literuje, druga pisze.
Możemy również zagrać w memory (będziemy potrzebować kart z obrazkami oraz tych, które mają i obrazki i słowa.

Do gry potrzebujemy planszy (strona 2), kart z kropkami (strony: 3, 4 oraz 5), jednej kostki i pionków (w zależności od liczby graczy).
Rzucamy kostką i przesuwamy pionek na planszy. W zależności od pola wybieramy kartę z niekompletnymi słowami ze stron 3, 4 oraz 5 (np. kiedy to ZI musimy wybrać kartę …emniak) i uzupełnić to słowo. Jeżeli zalaminujemy karty, będzie można korzystać z suchościeralnych pisaków i zestaw będzie zawsze gotowy do użycia.

Oprócz materiałów do wydrukowania załączamy również gry online – 2 x anagram oraz 2 x znajdź parę.

Na stronie 6 znajdują się karty do samodzielnego wypełnienia – uczniowie mogą coś narysować, napisać i dołączyć swoje karty do talii.

Życzymy dobrej zabawy!

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 1-3)
Klasa/wiek 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja

TEASHARE

Cześć! Tu Ania i Kasia. Uczymy języka angielskiego i języka polskiego jako obcego. Tworzymy materiały edukacyjne, żeby urozmaicić lekcje oraz oszczędzić trochę czasu i papieru (jesteśmy fankami laminarki). Na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *