Kalendarz Maturzysty. 16 tygodni do matury podstawowej z matematyki

Materiał cyfrowy

Publikacja, którą trzymasz w ręku powstała na podstawie moich wieloletnich doświadczeń w pracy z uczniami – zarówno w szkołach jak również podczas spotkań indywidualnych. Od wielu lat pomagam w przygotowaniach do matury z matematyki. Z mojej pomocy korzystają zarówno uczniowie szkół średnich, jak również osoby dorosłe, które po wielu latach przerwy chcą lub muszą zdać maturę. Widzę, z jak różnymi problemami borykają się przyszli maturzyści. Zauważam, że często – wśród wielu różnych trudności – uczniom brakuje przede wszystkim systematycznej pracy w przygotowaniu się egzaminu dojrzałości. Pojawiają się również braki w myśleniu przyczynowo skutkowy – maturzyści nie zauważają, że braki w jednym dziale wpływają na zrozumienie innych zagadnień matematycznych. Książka, którą trzymasz teraz w ręku, ma na celu pomóc Ci pokonać te trudności.

         „Kalendarz maturzysty. 16 tygodni do matury podstawowej” należy przerabiać po kolei, zgodnie z przebiegiem rozdziałów. Treści zostały ułożone w takiej kolejności, aby Czytelnicy mieli przerobione działy konieczne do realizacji zadań z innych zakresów matematyki. Szerzej tłumaczę ideę przenikania się działów na moim kanale YT, Matematyka Ilona Bednarska. Chodzi tu dokładnie o film pt. Jak przygotować się do matury podstawowej z matematyki?. Część 1, zamieszczony na playliście Q&A. To o czym mówię w tym filmie, udowadniam na przykładzie zadań, które rozwiązuję w filmie pt. Jak przygotować się do matury podstawowej z matematyki?. Część 2, zamieszczonym w tej samej playliście.

         Jednym z założeń „Kalendarza maturzysty. 16 tygodni do matury podstawowej” jest przedstawienie podstawowych umiejętności z zakresu matematyki, koniecznych do zdania matury podstawowej z matematyki. Treści są idealne dla osób mających trudności z matematyką. Natomiast uczniowie będący na wyższym poziomie, mogą wykorzystać zadania zamieszczone w tej książce do szybkiej powtórki podstaw.

         Drugim założeniem „Kalendarza maturzysty. 16 tygodni do matury podstawowej” jest zmotywowanie przyszłych maturzystów do systematycznej nauki. Otóż książka została podzielona na 16 rozdziałów, a każdy z nich odpowiada jednemu tygodniowi nauki. Każdy tydzień natomiast składa się z pięciu dni, a w każdym z tych dni uczeń ma do realizacji pięć zadań. Oznacza to, że rozpoczynając pracę z Kalendarzem w poniedziałek, Czytelnik realizuję po pięć zadań od poniedziałku do piątki włącznie.

            Materiał zamieszczony w książce jest również wzbogacony o darmowe materiały udostępniane przeze mnie w sieci.

Kalendarz maturzysty. 16 tygodni do matury podstawowej” startuje 05 września 2022 roku. Od tego czasu, przez najbliższe 32 tygodnie, będę publikowała na moim blogu treści pomocne w realizacji materiału przedstawionego w Kalendarzu. Znajdziesz tam wskazówki, odnośniki do materiałów wideo związanych omawianymi na blogu i w Kalendarzu treściami, jak również możliwość kontaktu ze mną (w zakładce Kontakt).

         Rok szkolny maturzystów trwa 32 tygodnie. „Kalendarz maturzysty. 16 tygodni do matury podstawowej” wymaga połowy tego czasu. Pozostałą część tego czasu, czyli od stycznia 2023 roku, możesz poświęcić na realizację zadań z arkuszy maturalnych, np. tych, które już znajdują się na moim blogu, jak również tych, które będą pojawiać się tam systematycznie.

         „Kalendarz maturzysty. 16 tygodni do matury podstawowej” to nie tylko książka. To większy projekt, którego celem jest dostarczenie treści płatnych – zamieszczonych w tej publikacji, ale także treści dodatkowych – bezpłatnych. Te treści dodatkowe, bezpłatne, będą tworzone przeze mnie systematycznie, wraz z trwaniem roku szkolnego 2022/2023. Oznacz to, że w pierwszym tygodniu września 2022 będę zamieszczała treści związane z działaniami na potęgach i pierwiastkach – czyli zgodne z Tygodniem 1 w tej książce. W drugim tygodniu września 2022, będę publikować treści związane z działaniami na logarytmach – czyli zgodne z Tygodniem 2, itd. Aż dojdziemy do Tygodnia 16, w którym realizowane są treści związane z rachunkiem prawdopodobieństwa. Na tym tygodniu kończy się „Kalendarz maturzysty. 16 tygodni do matury podstawowej”, ale nie kończą się moje materiały. Od tygodnia 17 włącznie, aż do tygodnia trzydziestego drugiego (czyli ostatni tydzień kwietnia), na moim blogu i na kanale YT, będę publikowała własne arkusze maturalne, z których będziesz mógł skorzystać podczas przygotowań do matury.

         Na moim blogu i na kanale YT już teraz znajdują się wybrane arkusze maturalne z CKE, a będę dodawać kolejne. Z czasem zatem baza rozwiązań arkuszy maturalnych CKE powiększy się znacząco.

         Jeśli jesteś uczniem lub dorosłym maturzystą, który zdecydował się w roku szkolnym 2022/2023 uczyć się ze mną do matury podstawowej z matematyki, to koniecznie bądź na bieżąco z treściami zamieszczanymi przeze mnie na blogu. Systematycznie będę zamieszczać tam treści, zgodnie z obietnicą zamieszczoną wyżej. Jeśli natomiast dołączyłeś do projektu w kolejnych latach, to dostęp do wszystkich darmowych treści masz od razu – od chwili zakupu tej książki.

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

eduFraktal.pl

Nauczyciel, matematyk i informatyk. Pasjonatka ciągłej edukacji - lubię uczyć innych, ale także i siebie. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje na licznych kursach, szkoleniach i seminariach. Od 2011 roku uczę w jednej z warszawskich szkół podstawowych, a od 2015 do 2021 także w technikum informatycznym. Od września 2021 roku nauczyciel w liceum, w tym w klasach matematyczno-informatycznych.

Absolwentka pedagogiki, informatyki, matematyki oraz fizyki i chemii.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *