KARTA PRACY – DZIAŁANIA NA LICZBACH

Materiał cyfrowy

Karta pracy, którą państwu udostępniam, zawiera 8 stron i  jest pierwszą z siedmiu zawartych w 1 części ebooka i dotyczy szeroko pojętych działań na liczbach. Składa się ona z dwóch części:

– teoretycznej – gdzie w sposób prosty i zrozumiały, na konkretnych przykładach, omawiam najważniejsze zagadnienia z danego działu.

-praktycznej – która składa się z autorskich  zadań zgodnych z nową podstawą programową. Zadania te stworzone zostały na podstawie pokazowego arkusza CKE, więc karta pracy zawiera wszystkie nowe typy zadań, które pojawią się na maturze od 2023.

Stworzyłam karty pracy dla moich uczniów, ponieważ po ukazaniu się arkusza pokazowego doszłam do wniosku, że typy zadań tam zaprezentowanych nie pojawiają się ani w podręcznikach szkolnych, ani w zbiorach zadań. Ucznia trzeba nauczyć działać na konkretnych typach zadań, pokazać na co może się złapać i jak uniknąć pułapek – to był mój główny cel przy tworzeniu tego projektu.

Kartę pierwszą prezentuję państwu zupełnie za darmo, tak aby mogli państwo przeanalizować stworzony przeze mnie materiał i przetestować go na swoich uczniach.

Pozdrawiam

Ania Pawlak

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matematyka po polsku

Nazywam się Anna Pawlak jestem pasjonatką i nauczycielką matematyki, egzaminatorem maturalnym, autorką zadań, artykułów i książek. Dzielę się pasją, miłością i doświadczeniem. Prowadzę stronę, kanał na Youtube, facebook oraz instagram jako "matematyka po polsku". Zapraszam :)

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *