Karty obrazkowe flashcards Boże Narodzenie ??

Materiał cyfrowy

Przepiękne karty obrazkowe o tematyce świątecznej. Każda karta została narysowana odręcznie, a następnie zeskanowana. Karty stworzone są na zasadzie kart trójdzielnych znanych w pedagogice Montessori. Składają się z obrazka z podpisem, samego obrazka i samego opisu tak by uczeń samodzielnie lub w towarzystwie nauczyciela mógł sam dopasowywać nazwy do obrazków, a następnie sprawdzać poprawność wykonania zadania.

Obrazków jest 15. Podzielone są dwa zestawy. Do każdego zestawu stworzony jest materiał do nauki zapisu słowa. Dodatkowo obrazki są też w mniejszym formacie, aby można było stworzyć z nich naklejki do utworzenia notatek w zeszytach lub osobnych słownikach obrazkowych.

Każde słowo zostało użyte też w zdaniach na osobnych kartach oraz w materiale do tworzenia zdań złożonych z różnych części mowy.

Całość procesu nauki, podzielona na kolejne kroki, została opisana w materiale.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 1-3)
Klasa/wiek 4-5 lat, 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3
Przedmiot Angielski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 31 - 40
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności 15 - 30 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

montenglish

Jestem nauczycielem angielskiego od 20 lat, z tego 9 lat spędziłam pracując w placówce Montessori jako koordynator nauczania języka angielskiego, a w późniejszym czasie wicedyrektor szkoły. Moją pasją jest tworzenie materiałów inspirowanych pedagogiką Montessori, czyli takich, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie bez pomocy nauczyciela. Dlatego większość moich pomocy ma zawartą w sobie kontrolę błędu, tak by uczniowie mogli samodzielnie sprawdzać swoje odpowiedzi. Dodatkowo zależy mi na tym by moje materiały były estetyczne, tak by zachęcały uczniów do sięgania po nie oraz aby angażowały różne zmysły.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *