Karty pracy- matematyka – MATURA od 2023 – poziom podstawowy część 1

Materiał cyfrowy

Przedstawiam Państwu E-BOOK zawierający 7 kart pracy, które przygotowałam z myślą o moich uczniach. Z powodzeniem wdrożyłam i przetestowałam je na swoich zajęciach i mogę śmiało stwierdzić, że jest to innowacyjny materiał, który przygotowuje młodzież do nowej matury na bardzo wysokim poziomie.

Każda z kart pracy składa się z dwóch części:

– Co warto wiedzieć? Gdzie w sposób możliwie najprostszy, na konkretnych przykładach, w oparciu o metody na których z powodzeniem przekazuję wiedzę od wielu lat – przedstawiam najistotniejsze zagadnienia z danego działu.

– KARTA PRACY – Karta z zadaniami maturalnymi dotyczącymi konkretnego działu, zawierająca wszystkie typy zadań, które pojawią się na nowej maturze. Przy każdym zadaniu zapisana jest punktacja, a na końcu karty znajduje się tabelka z odpowiedziami.

Dodatkowo, oprócz kart pracy otrzymują państwo ARKUSZ MATURALNY przygotowany na podstawie arkusza pokazowego CKE. Co ważne arkusz zawiera zadania tylko z 7 działów przedstawionych i przećwiczonych w ebook’u. W ten sposób po przerobieniu 7 kart pracy, możesz sprawdzić czego nauczyli się Twoi uczniowie.

Stworzyłam karty pracy dla moich uczniów, ponieważ po ukazaniu się arkusza pokazowego doszłam do wniosku, że typy zadań tam zaprezentowanych nie pojawiają się ani w podręcznikach szkolnych, ani w zbiorach zadań. Ucznia trzeba nauczyć działać na konkretnych typach zadań, pokazać na co może się złapać i jak uniknąć pułapek – to był mój główny cel przy tworzeniu tego projektu.

Karty pracy, spokojnie można stosować na dwa lata przed maturą. Wydłużając proces przygotowania uczniów, gwarantujesz lepsze wyniki egzaminu maturalnego. Możesz robić kartkówki z Kart pracy po samodzielnym przerobieniu ich przez uczniów. Mogą sprawdzić się także na lekcjach powtórzeniowych z danego działu, przed pracą klasową. Tak naprawdę od Ciebie zależy jak je wykorzystasz.

Cały materiał, który oddaje w Twoje ręce zawiera aż 90 stron ! Jest to 36 stron teorii oraz około 200 zadań zgodnych z nową podstawą programową.

Na stronie – złotynauczyciel.pl , można pobrać pierwszą z kart pracy, dotyczącą Działań na liczbach, zupełnie za darmo!

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matematyka po polsku

Nazywam się Anna Pawlak jestem pasjonatką i nauczycielką matematyki, egzaminatorem maturalnym, autorką zadań, artykułów i książek. Dzielę się pasją, miłością i doświadczeniem. Prowadzę stronę, kanał na Youtube, facebook oraz instagram jako "matematyka po polsku". Zapraszam :)

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *