Książka – zwierzęta – wybrane wiersze dla najmłodszych / ciekawostki/ zadania

Książka jest formatu A4 o zwierzętach i zawiera 36 stron. Oprócz autorskich wierszy są też ciekawostki i zadania do wykonania przez dziecko typu: pomaluj, narysuj, policz, odszukaj. Książka ma na celu połączyć wiersze, które kształcą i ćwiczą wymowę z kreatywną zabawą jaką jest malowanie wycinanie itp. Jest również alternatywą dla rodziców, dzięki której będą mogli poświęcić więcej czasu dla swoich dzieci i oderwać je od skomputeryzowanego dziś świata. Ilustracje pomagają ćwiczyć pamięć , ponieważ za pośrednictwem obrazu dziecko łatwiej zapamięta daną rzecz i lepiej zrozumie o czym jest książeczka oraz poszerzy wiedzę o otaczającym je świecie. Stworzeni przeze mnie zwierzęcy bohaterowie nie odbiegają kształtem i kolorem znacznie od prawdziwych zwierząt, ponieważ ważne jest aby maluch poznawał „ prawdziwy” świat przyrody i otoczenia w którym żyje. Do każdego wiersza przypisany jest inny kolor tła. Dzięki temu rozwiązaniu maluch szybciej zapamięta i odszuka gdzie jego ulubiony wierszyk się znajduje. Dla każdego tytułu wiersza poświęcona jest osobna strona , która przedstawia danego bohatera w symboliczny sposób. Grafika o wyrazistych kolorach nie zawiera dużo ozdobników, cieni itp. po to aby nie zakłócało niepotrzebnie pola widzenia dziecka w tym wieku. Krój pisma został dobrany tak aby dziecko z łatwością poznawało literki i przygotowywało się do nauki czytania.
Do książki zaprojektowałam ilustracje postaci z wierszy, które dziecko może wyciąć , pomalować według uznania i mieć własne niepowtarzalne, własnoręcznie zrobione figurki.
Wiersze zawarte w książce są o :
– Dzik
– Lis
– Niedźwiedź
– Nietoperz
– Komar
– Bóbr

Książka w formacie pdf gotowym do wydrukowania w domu.
Raz kupujesz – dożywotni dostęp do pliku zyskujesz 🙂

Chcesz zobaczyć więcej? – zapraszam na Facebook i Instagram
Kreatywnej zabawy 🙂

Podobają ci się katy pracy? Polub ❤️ lub zostaw komentarz. Dziękuję:)

Kategorie ogólne Przedszkole
Klasa/wiek 2-3 lata, 3-4 lata, 4-5 lat, 5-6 lat
Przedmiot Zajęcia artystyczne
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Edora edukacyjne karty pracy

Edora to edukacyjne karty pracy opracowane z myślą o najmłodszych. Przez zabawę dziecko ćwiczy spostrzegawczość logiczne myślenie oraz w przyjemny sposób pozna to co je otacza. Jest to również alternatywa na oderwanie dziecka od skomputeryzowanego świata i spędzenia z nim wspólnych chwil, które są bardzo ważne w życiu malucha.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *