„Lalka” „Ja mam…” „Kto ma?”

Materiał zawiera 24 karty do gry „Ja mam… Kto ma…” ułożonej do treści „Lalki”. Zabawa jest atrakcyjnym sposobem na wprowadzenie bądź utrwalenie zagadnień związanych z tą lekturą. Oprócz 24 pełnych kart jest też zestaw 8 pustych ramek, by można było dopasować grę do liczebności większej klasy.
Zasady gry:
Uczestnicy siadają (stoją) w kręgu. Każdy gracz otrzymuje jedną kartę. Następnie wybieramy osobę, która zacznie odczytywać informacje ze swojej karty. Np. Uczeń 1 odczytuje pytanie z karty nr 1: Gdzie rozgrywa się akcja „Lalki”? Pozostali uczniowie muszą być czujni, gdyż teraz musi odezwać się osoba, która ma „W warszawie, Zasławiu i Paryżu” na swojej karcie (taką opcję ma tylko Uczeń 2). Osoba, która ma taki zapis na swojej karcie odczytuje dane ze swojej karty oraz kolejne pytanie „Za co zesłano Wokulskiego na Sybir?”. Następnie Uczeń 3, który ma na karcie odpowiedź na zadane pytanie, odczytuje ją i zadaje kolejne pytanie.

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Język polski
Dokumenty
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

polonistka przy tablicy

Od dziewiętnastu lat uczę języka polskiego. Lubię stosować nowoczesne technologie na prowadzonych przeze mnie lekcjach, chętnie tworzę i wykorzystuję nietuzinkowe pomoce "analogowe" angażujące podczas zajęć moich uczniów.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *