Liczby całkowite – prognoza pogody NOWA EDYCJA

NOWA WERSJA

To, co warto wiedzieć przed wykorzystaniem pobranego przez Ciebie materiału edukacyjnego :

Dla kogo:
Uczniów szkół podstawowych (klasy 6-8)

Przeznaczenie:
Na lekcję, aby utrwalić liczby całkowite.
Na zastępstwa.
Do pracy w grupach.

Zestaw zawiera:
Karta pracy z prognozą pogody w dwóch wersjach: kolorowej i czarno-białej
Instrukcję wykonania zadania oraz nasz sposób realizacji zadania

Przykładowy sposób pracy:
Dzielimy klasę na grupy (2-4 osobowe). Każdej grupie dajemy kartę pracy, prosimy o zapoznanie się z zadaniem, określamy czas na wykonanie zadania, formę sprawdzenia oraz upewniamy się czy wszystko jest jasne. Po zakończonym zadaniu wspólnie je omawiamy (czytając odpowiedzi lub bawiąc się w prezenterów i prezenterki prognozy pogody- świetnie sprawdza się przyczepiona do tablicy lub wyświetlona na rzutniku mapa Polski).

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , ,
Instrukcja

przestrzenpozytywnejedukacji

Cześć! Nazywam się Ola Jakubczak, jestem matematyczką, absolwentką psychologii pozytywnej i twórczynią Przestrzeni Pozytywnej Edukacji. Razem z Dorotą Walter (również matematyczką) sprawiamy, że nauka matematyki jest łatwiejsza, a także dbamy o wyposażenie ucznia w kompetencje przyszłości, umiejętności przydatne w dalszej edukacji, pracy i życiu codziennym.

Naszą misją jest odczarowanie matematyki i edukacji. Tworzymy przestrzeń pozwalającą uczniom poczuć się pewnie i rozwinąć skrzydła. Dbamy o to, aby lekcje były ciekawe, angażujące, tworzymy własne materiały edukacyjne, gry oraz zabawy matematyczne. Nieustannie się rozwijamy, szukamy nowych form i metod nauczania, żeby każda lekcja była niezwykłą, pełną pozytywnych emocji, przygodą. Ucząc matematyki, uczymy kompetencji potrzebnych uczniom w kolejnych etapach nauki, pracy i życiu. Poza treściami matematycznymi i przygotowaniem do egzaminu, uczymy planowania nauki, tworzenia notatek, metod efektywnego uczenia się, sposobów na motywację, radzenie sobie ze stresem egzaminacyjnym i wielu innych potrzebnych umiejętności.

Wspieramy również rodziców i nauczycieli, ich rozwój, dbanie o siebie, swoje granice aby mogli czuć się spełnieni i szczęśliwi oraz mieli siłę, wiedzę i umiejętności potrzebne do wsparcia ucznia w procesie edukacji. Szerzymy edukację pozytywną, czyli opartą na zasobach, w atmosferze empatii, szacunku i akceptacji, bo wiemy, że to najlepsza droga, a zmieniając swoje “podwórko”, przyczyniamy się do czegoś większego i tym samym mamy wpływ na obraz edukacji w Polsce.

To od nas zależy jak będzie wyglądało jutro 🙂

Napisz recenzję

Komentarzy

  1. Dorota says:

    Bardzo fajny materiał. Polecam

  2. martamicha@wp.pl says:

    Polecam.

  3. Beti says:

    Świetny materiał, przydatny. Dziękuję bardzo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *