Literacki flirt – gra na walentynki

Materiał cyfrowy

Jeśli grałeś kiedyś w grę karcianą flirt – będziesz wiedział o co chodzi. 

Przygotowałam 12 kart – każda z nich odpowiada innemu bohaterowi literackiemu z lektur obowiązkowych 7-8. 

Do każdego bohatera wymyśliłam i dopasowałam powiedzonka. Są to zdania, które mógłby wypowiedzieć dany bohater w sytuacji „flirtu”. Czasem są to pytania, czasem stwierdzenia, zaczepki. Część z nich ma charakter żartobliwy. Starałam się, by odzwierciedlały one charakter danej postaci literackiej.

Na czym polega gra?

Tak jak w klasycznym „flircie”. Siadamy w kręgu i rozdajemy karty pośród uczestników (myślę, że gra przeznaczona może być dla maksymalnie 6 osób). Uczestnik czyta zdania, które ma na karcie. Wybiera sobie jedno powiedzonko oraz osobę/uczestnika, którego chce zaczepić i przekazać jej swoją kartę. Podając kartę wybrance/wybrankowi, podaje równocześnie numer zdania, która ta osoba ma odczytać. Obdarowana kartą osoba może odpowiedzieć innym zdaniem ze swoich kart, które posiada. I tak w kółko. 

Jest to świetna zabawa dla uczniów, przy okazji powtarzają oni bohaterów literackich i ich charakterystykę. Możemy także poprosić podopiecznych, by wytłumaczyli, dlaczego dana postać mogłaby powiedzieć tego typu zdanie (wyjaśnić okoliczności itd.)

Jest to także fantastyczny materiał służący powtórkom przed egzaminem ósmoklasisty.

Materiał zawiera 4 karty PDF do samodzielnego wydruku. Dwie strony z kartami oraz dwie strony z kolorową grafiką, służącą jako rewers. 

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 4
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności 15 - 30 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

montepolski

Nauczycielka języka polskiego i historii. Jestem zwolenniczką edukacji alternatywnej, nastawionej przede wszystkim na dziecko. Tworzę kreatywne materiały do samodzielnej pracy dzieci na bazie pedagogiki M. Montessori, której filozofia jest mi bardzo bliska. W moich plikach znajdziecie także gry, które aktywizują i umilają uczniom naukę.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *