Matematyczny escape room z okazji Dnia Matematyki dla klas 7-8

Materiał cyfrowy

Matematyczny escape room można wykorzystać jako papierowy escape room, czyli uczniowie indywidualnie lub w grupach rozwiązują kolejne zagadki, na końcu nauczycielowi pokazują końcowy kod. Nauczyciel po sprawdzeniu i zatwierdzeniu poprawnej odpowiedzi przekazuje uczniom nagrodę. W mojej propozycji nagrody znajduje się bon na dzień bez pytania.

Inną możliwością realizacji poniższego materiału jest escape room w rzeczywistości, czyli przygotowujemy dla uczniów wydrukowaną nagrodę i zamykamy w skrzyni na kłódkę, której kod ustawiamy zgodnie z rozwiązaniem.

W tej wersji warto zadbać również o stworzenie scenerii z lat 20 XXw. i Kawiarni Szkockiej we Lwowie, gdzie spotykali się członkowie Lwowskiej Szkoły Matematycznej. Ciekawym urozmaiceniem może być pozwolenie dzieciom na zapisywanie swoich rozwiązań na blatach stolików, które można wcześniej okleić przeźroczystą folią, natomiast polecenia zadań wydrukować i rozłożyć po sali. Dodatkowym atutem będą również wszelkie dodatkowe atrakcje, jak na przykład ukrycie przyrządów potrzebnych do rozwiązania tych zadań, lub ukrycie samych poleceń.

Pozdrawiam serdecznie
Rita Wilk

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matematyka z Wilkiem

Nazywam się Rita Wilk i jestem nauczycielką matematyki, która nie chce aby lekcje były tylko nudnym obowiązkiem. Swoimi materiałami chcę zachęcić nauczycieli do pokazywania uczniom, że matematyka może być fajna i można uczyć się bawiąc.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *