Materiały warsztatowe XXXII Krajowa Konferencja Nauczycieli Matematyki w Opolu

Materiał cyfrowy

Materiał zwiera prezentację  z warsztatu, który przeprowadziłam w Opolu pt. „Różne podejścia twórcze na lekcjach matematyki”.

LINK:

 Małgorzata Dubik, Marta Czyrkiewicz, Beata Zgoła: Różne podejścia twórcze na lekcjach matematyki – Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki (kksnm.pl)

OPIS WARSZTATÓW

Podzielę się tym, jak wprowadziłam innowacyjną metodę dzielenia pisemnego „słupek bez słupka” w nauczaniu matematyki. Uczestnikom zaprezentuję , jak skutecznie angażować czwartoklasistów, zachęcając ich do odkrywania fascynującego świata liczb. Przedstawię również tajniki rachunku pamięciowego, który stał się moim nieodłącznym sprzymierzeńcem w procesie edukacyjnym. Przyjrzymy się, jakie korzyści przynosi sprawność rachunkowa, nie tylko w nauce matematyki, ale także w dalszym rozwoju umiejętności poznawczych. Podczas warsztatu pokażę świat turniejów matematycznych, które kształtują umiejętność efektywnej współpracy i zdrowej rywalizacji.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pptx
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 21 - 30
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności 15 - 30 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matmistrz

MATMISTRZ -Beata Zgoła
Nauczanie matematyki jest moją pasją. Do rozwoju motywuje mnie zaangażowanie dzieci, zaciekawienie, lubię widzieć ich zaskoczenie i radość z osiągniętego celu. Staram się odczarować królową nauk, sprawić, by była przyjazna, interesująca i wkręcająca. Wspólnie z uczniami szukamy jej w różnych dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem rozwijają się, ale też pokonują swoje ograniczenia.
Bliska mi pedagogika Montessorii-uczenie przez działanie. Dzieci zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność; nauczyciele nie narzucają dzieciom działań, ale współpracują w procesie edukacyjnym. Uważam, że bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez uczniów kompetencji, które są ważne przez całe życie człowieka: umiejętność uczenia się, kreatywność, przetwarzanie i interpretowanie informacji, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość.
Na moim blogu https://matmistrz.blogspot.com/ opisuję sprawdzone sposoby na uczenie się i nauczanie matematyki. Rodzice i uczniowie znajdą na MATMISTRZU tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych, a nauczyciele pomysły na uatrakcyjnienie swoich lekcji.
Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na Mistrzostwach Świata w Speed Stacking.
Tworzę materiały dla uczniów i nauczycieli w Polsce i Włoszech.
FB Matmistrz BZ
https://www.facebook.com/Matmistrz.BZ

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *