Mnożenie sposobem pisemnym przez liczby jednocyfrowe -koci konkurs

Dzieci bardzo lubią zagadki, stąd pomysł na „ubranie” zwykłych słupków w ciekawą opowieść.
W kociej szkole zorganizowano konkurs matematyczny na mnożenie pisemne liczb naturalnych przez liczby jednocyfrowe. Koty miałczały i mruczały i zadania z chęcią rozwiązywały. Wygraną był dożywotni zapas kocich smakołyków.

W pliku znajduje się karta pracy z 12 przykładami oraz odpowiedzi dla nauczyciela. Wystarczy po otwarciu pliku wydrukować pierwszą stronę do pliku pdf, wówczas otrzymujemy kartę bez odpowiedzi. Uczniowie rozwiązują zadania, a następnie poruszają się po mapie według wskazówek np. „drogę wskaże Tobie drogę wskaże Tobie cyfra dziesiątek”, „drogę wskaże Tobie największa cyfra parzysta”.
#matmistrz #mnożenie pisemne

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja

Matmistrz

Metody nauczania, które stosuję w pracy, zachęcają młodych ludzi do rozwijania swoich zdolności i przynoszą efekty w postaci wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Jednak najbardziej jestem dumna z tego, że sprawiam, iż matematyka staje się przyjazna dzieciom, że wspólnie szukamy jej we wszystkich dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na mistrzostwach świata w Speed Stacking.
Prowadzę bloga https://matmistrz.blogspot.com, na którym umieszczam opracowane przeze mnie materiały. Być może staną się one inspiracją dla nauczycieli-młodych oraz tych z doświadczeniem, ale nadal poszukujących nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć.

Mam także doskonale opracowane materiały z innych przedmiotów, które z powodzeniem mogą być wykorzystane na lekcjach.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.