MOWA ZALEŻNA 01 – ZMIANY

Materiał cyfrowy

Co tu znajdziesz?

Kafelki do gry modułowej

z wszystkimi możliwymi zmianami, które należy uwzględnić w przytaczaniu czyichś słów.

Co otrzymasz?

– 1 plik PDF, 4 str. =
– 2 x 48 kafelków =
– z wyszczególnionymi zmianami typowych czasowników (np. was/were → had been), zaimków (I → he/she), przymiotników dzierżawczych (your → my/our), określeń związanych z miejscem (these → those), określeń związanych z czasem (tonight → that night), a także czasów ze schematami zmian (Past Simple | II,-ed / did+I → Past Perfect | had + III).
– połowa kafelków to formy, które podlegają zmianie (z mowy niezależnej / na kafelkach z jaśniejszym tłem), druga połowa kafelków zawiera korespondujące zmiany (z mowy zależnej / na kafelkach z ciemniejszym tłem) – jak w przykładach powyżej.

Czego się nauczysz?

Dowiesz się, które elementy w zdaniu należy zamienić chcąc przytoczyć czyjeś słowa. W pliku znajdziesz wszystkie możliwe zmiany przedstawione w czytelny sposób, najprościej jak się da. Zacznij od poznania pojedynczych elementów – bez spędzających sen z powiek nazw czasów. Zobacz, jak zmieniają się pojedyncze charakterystyczne czasowniki, określenia czasu, zaimki oraz przymiotniki dzierżawcze i zrozum mechanizm działania zmian.

Jeśli chcesz spojrzeć trochę szerzej, przejdź do zrozumienia schematów, które rządzą zamianą czasów i trybów warunkowych. Mowa zależna nie chce mieć przed Tobą tajemnic. Pozwól sobie ją odkryć! Krok po kroku.

Jak grać?

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że to typowa gra Memory. Z dwoma zestawami kart, które trzeba dobrać w pary. Jeśli rzucisz okiem jeszcze raz ? , zobaczysz, że możesz z tych zestawów wycisnąć duużo więcej. Przede wszystkim, możesz stworzyć z nich pełnoprawną planszówkę. Zajrzyj do tego wpisu! Dowiedz się więcej i odkryj całą masę innych możliwości, które dają kafelki.

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Angielski
Dokumenty .pps
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

lingobordy

Gry planszowe do nauki języków.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *