Nagonasienne – klasa 5 – prezentacja

Materiał cyfrowy

To – 18 slajdów zawierających treści, grafiki, schematy ułatwiających wyjaśnienie omawianych na lekcji treści. Pierwszy slajd zawiera ogólny cel lekcji oraz kryteria do celu. Slajd ostatni powtórzenie wiadomości w formie prawda / fałsz oraz zadań dodatkowych.
Prezentacja spójna z podręcznikiem NE Puls życia z którego korzystam. Prezentacja do edycji, możesz ją modyfikować według własnych potrzeb, zagadnienia dodatkowe możesz pominąć lub usunąć.
W materiałach znajdziesz również spójny z prezentacją scenariusz lekcji, karty pracy, sketchnotki lub cały pakiet potrzebny do realizacji tematu. Zyskujesz czas, który możesz przeznaczyć na inne aktywności.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5
Przedmiot Biologia
Dokumenty
Pliki graficzne .jpeg
Pliki wideo .mp4
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

biologia_podstawy

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego wydziału biologii. Biologia to jedna z nauk przyrodniczych, która ma dużo treści wspólnych z innymi naukami, dlatego ukończyłam również studia podyplomowe z przyrody i geografii. Obecnie uczę w szkole podstawowej tych trzech przedmiotów czyli biologii, przyrody i geografii. Wychodzę z założenia, że człowiek jako inteligentna część tego świata powinien poznać podstawy jego funkcjonowania. Od jakiegoś czasu fascynuje mnie sketchnoting. Rysuję notatki graficzne dla uczniów jako gotowe wklejki z lekcji bądź KP do uzupełnienia. Wierzę, że pomagają one w zrozumieniu przerabianego materiału.

Tworzę również bazę materiałów dla nauczycieli. Wiem ile czasu wymaga kompletne przygotowanie prezentacji, kart pracy czy materiałów dodatkowych, dlatego też dzielę się tym z innymi. W materiałach dostępne są prezentacje, KP jako sketchotki albo gotowe do wklejenia albo jak KP do uzupełnienie, pokolorowania i wklejenia. Dostępne są /będą gotowe scenariusze lekcji, dzięki temu w bardzo krótkim czasie, można przypomnieć sobie najważniejsze kwestie i być świetnie przygotowanym do lekcji. Dodatkowo znajdziesz KP przygotowane w wordzie do edycji, możesz je zmieniać i modyfikować według własnych potrzeb. Decydując się na pakiet otrzymujesz komplet materiałów do konkretnej lekcji. Zyskujesz czas, który możesz przeznaczyć na inne aktywności.

Zaczynam również tworzyć społeczność na Instagramie i Facebook biologia_podstawy.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *