Nowy ład europejski i początek zimnej wojny – zestaw dwóch notatek i kart pracy

Materiał cyfrowy

Notatki w formie pytań i odpowiedzi do zagadnień dotyczących powojennej sytuacji politycznej w Europie oraz początku tzw. zimnej wojny przygotowane dla klasy 8 według podstawy programowej nauczania historii w szkole podstawowej (Podstawa programowa – Historia – Szkoła podstawowa IV-VIII) oraz utrwalające wiedzę karty pracy zawierające luki w treści wymagające uzupełnienia ustnego lub pisemnego. Zestaw składa się z dwóch części: 1. Dotyczącej konferencji w Poczdamie i powstania ONZ; 2. Początkowej fazy zimnej wojny między USA i ZSRS.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 8
Przedmiot Historia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 4
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica Wiadomości mieszczą się na dwóch stronach A4, co dobrze wpływa na motywację do uczenia się. Karty pracy zbudowane są analogicznie do notatek, a ustne lub pisemne wypełnienie luk w tekście daje satysfakcję, pozwala na utrwalenie wiadomości oraz intensywnie ćwiczy pamięć wzrokową. Materiał ten wchodzi w skład dwóch zestawów pt. Sytuacja w Europie i na świecie po II wojnie światowej – jeden z nich zawiera notatki i karty pracy, a drugi same notatki (dostępne na stronie). Przed wydrukowaniem proszę w ustawieniach drukowania wybrać opcję „dopasuj do strony”.
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Opanowanie pojedynczej notatki zajmuje ok. 30 min.

skutecznik historyczny

Mam doktorat humanistyczny i pracuję naukowo, a prywatnie jestem matką, która stara się możliwie najskuteczniej pomóc córce w wypełnianiu obowiązków szkolnych. Zbieram więc doświadczenia w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej, starając się uczynić wiedzę z historii najbardziej przyswajalną dla mojego dziecka. W ubiegłym roku szkolnym, tak jak w poprzednich latach, uczyło się z przygotowanych przeze mnie notatek. Nie było oceny niższej niż celujący 🙂

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *