„Opowieść wigilijna” – STACJE ZADANIOWE

Materiał cyfrowy

Praca metodą stacji zadaniowych aktywizuje uczniów, doskonali umiejętność pracy w grupie, a także kształtuje przeróżne kompetencje kluczowe.

Oferuję Państwu STACJE ZADANIOWE do utworu “Opowieść wigilijna”, które jednocześnie stanowią niesztampowy sposób na usystematyzowanie wiedzy o lekturze oraz mogą posłużyć jako podsumowanie pracy po cyklu lekcji poświęconych jej omówieniu.

W skład zestawu wchodzi plik PDF z odpowiedziami oraz materiałami do wydruku – 6 stacjami zadaniowymi przeznaczonymi dla uczniów kl. 7-8 (łącznie 19 stron).

W skład zestawu wchodzą:
zakodowany obrazek ducha – zadaniem uczniów jest odkodować go zgodnie z podanymi współrzędnymi, a następnie wytłumaczyć związek powstałego obrazka z treścią lektury;

plan wydarzeń ukryty w anagramach;

rebus, którego rozwiązanie stanowi sentencję – zadaniem uczniów jest również wyjaśnić ją w kontekście utworu;

krzyżówka – sprawdza znajomość lektury, uczniowie mają za zadanie wytłumaczyć także w jaki sposób hasło wiąże się z treścią lektury;

wykreślanka – zadaniem uczniów jest odnalezienie cech Ebenezera Scrooge’a i zaklasyfikowanie ich do odpowiedniej rubryki tabeli (przed przemianą i po przemianie);

– ukryte w snotkach nazwy gatunków literackich, które możemy odnaleźć w „Opowieści wigilijnej” – uczniowie mają za zadanie odczytać hasła i wskazać cechy tych gatunków..

Gorąco zachęcam do zakupu!

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 19
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

slowianka

Jestem nauczycielką języka polskiego, pasjonatką genially i nietuzinkowych pomocy dydaktycznych, które uwielbiają uczniowie - szczególnie ci młodsi. Znajdziesz u mnie stacje zadaniowe, tangramy, krzyżówki, karty pracy i gry dydaktyczne, które pozwolą Ci przeprowadzić kreatywne lekcje języka polskiego. Zapraszam!

Recenzje

 • "Opowieść wigilijna" - stacje zadaniowe

  Polecam 🙂 Siódma klasa głowi się już drugą lekcję. Uczniowie pracują z wielkim zaangażowaniem, a ja mam luźną lekcję i mogę napisać recenzję 😉

  Dla 7 z 19 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Komentarzy

  1. says:

   Stacje zadaniowe z Opowieści wigilijnej to porażka! Na 19 stron 5 to strony tytułowe informujące, która to stacja. Występują problemy z przeglądaniem materiału oraz z drukowaniem (zbyt duży format zapisu), właściwie materiał nie nadaje się do drukowania, a przecież o to głównie chodzi nauczycielom. Szkoda, bo niektóre zadania zasługują na uwagę.

   1. Slowianka says:

    Każda ze stacji była opatrzona zdjęciem – widać dokładnie, co oferuję, więc nie do końca rozumiem wzburzenie z tego powodu, że 5 z oferowanych stron to numery stacji. W ten sposób numeruje stoliki, przy których pracują uczniowie. Co do zarzutu o wielkość formatu, to jest to plik PDF – nie spotkałam się dotąd z problemem związanym z wydrukowaniem PDF-ów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *