Perfekt – gry

Materiał cyfrowy

W skład zestawu wchodzą trzy gry językowe, dotyczące tworzenia czasu przeszłego Perfekt od czasowników nieregularnych (tych najczęściej pojawiających się w tabelkach, a jednocześnie tych, w których temacie następuje jakaś zmiana).
Pierwszą grą jest trimino składające się z dwóch stron do wycięcia. Figury rozcinamy na pojedyncze trójkąty i z całości układamy duży sześciokąt, w ten sposób, aby do czasownika w bezokoliczniku przylegała jego forma w czasie przeszłym np.: treffen – hat getroffen.
Druga gra to popularne Dobble, składające się z aż 31 „kółek”, na których znajdziemy formy Partizip II czasowników nieregularnych. Gracze przed zabraniem kółka dla siebie i zdobyciem punktu powinni podać bezokolicznik, albo znaczenie danego czasownika (oczywiście mogą podać jedno i drugie a także czasownik posiłkowy).
Trzecią grą jest populana gra: Mensch ärgere dich nicht. Zasady są wszystkim znane, ale przed ustawieniem pionka na odpowiednim polu gracz musi podać formę Partizip II czasownika, który na tym polu się znajduje. Dodatkowo dla urozmaicenia na planszy są 4 pola funkcyjne (2 pola do ponownego rzutu kostką i 2 do straty kolejki) Ponadto na planszy są również pionki i kostka do wycięcia.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Wychowanie do życia w rodzinie
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *