Piłka nożna – Gra planszowa

Materiał cyfrowy

Piłka nożna” to gra o rozgrywaniu meczu piłki nożnej. W grze zwiększono znaczenie ataku. Wywołuje to większą niż normalnie liczbę strzelonych goli. Jednak strzelone bramki to jest to, co kibice lubią najbardziej. Choć gra zawiera elementy zależne od decyzji graczy to jest w pełni losowa.

Liczba graczy:

  • dowolna (najlepiej 2-4)

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

  • podejmowania decyzji
  • zasad sportu
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 1 szt.
  • Kostki: 1 szt.
  • Żetony: nie

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

  • Dzień olimpijczyka (6 marca)
  • Światowy Dzień Sportu (6 kwietnia)
  • Światowy Dzień Futbolu (10 grudnia)

Zasady gry:

Na początku gracze rzucają kostką. Kto wyrzuci więcej wybiera kolor swojej drużyny (niebieski lub żółty). Drugi gracz ustawia pionek w środkowej linii na polu swojego koloru (pole numer 3 lub 4). Po ustawieniu pionka na środku boiska można zacząć mierzyć czas (np: 5 min). Mierzenie czasu nie jest obowiązkowe. Gracz , na którego polu stoi pionek rzuca kostką i przesuwa pionek o 1 linię w kierunku bramki przeciwnika na pole z numerem, które wyrzucił na kostce. Jeśli pionek przesunie się na pole z piłkarzem to gracz ma możliwość oddania superstrzału. Oznacza to, że bramkarz wybiera tylko 1 liczbę, która broni jego bramki. Jeśli gracz strzelający wylosuje inną liczbę to znaczy, że strzelił gola. Jeśli wypadnie liczba proponowana przez bramkarza to piłkę łapie bramkarz i ustawia pionek na polu bramkarza. Jeśli gracz próbuje strzelić gola ze zwykłego pola to bramkarz obroni jeśli na kostce wypadnie 1,3,5 a gol padnie jeśli wypadnie 2,4,6. Po strzeleniu bramki pionek należy ustawić na środkowej linii na polu gracza, który stracił gola (pole 3 lub 4). Wygrywa ten gracz, który na koniec meczu ma więcej strzelonych goli.gra

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Kategorie ogólne Przedszkole
Klasa/wiek 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1
Przedmiot
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

basiowegry

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Na co dzień pracuję w przedszkolu integracyjnym w Warszawie. Poza tym udostępniam za darmo materiały w ramach projektu edukacyjnego Basiowe Gry Planszowe. Ponadto jestem redaktorem naczelnym dwumiesięcznika CZAS DZIECIŃSTWA na łamach, którego prezentowane są praktyczne porady dla rodziców, wychowawców i terapeutów dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *