POWTÓRKI PRZED EGZAMINEM. Z BOHATERAMI „DZIADÓW” PRZYPOMINAMY WIEDZĘ O DRAMACIE

Materiał cyfrowy

 

    Cykl „Powtórki przed egzaminem. Z bohaterami lektur przypominamy wiadomości” zakłada taką formę pracy, która pozwoli uczniowi klasy ósmej łączyć przypomnienie treści i problematyki lektur z zagadnieniami z zakresu nauki o języku czy teorii literatury. Każda część cyklu opiera się na jednej z lektur obowiązkowych i skonstruowana jest wokół konkretnego zagadnienia np. składni, fleksji, słowotwórstwa, ortografii, gatunków i rodzajów literackich itp. Niniejszy materiał jest oparty na „Dziadach” oraz zagadnieniach dotyczących dramatu jako rodzaju literackiego .

     Zestaw składa się z trzech części- w pierwszej (dwie strony A4) proponuję 8 zadań pozwalających odświeżyć wiedzę, przejrzeć wybrane zagadnienia, ustalić,        w jakim zakresie zostały one opanowane a co wymaga przypomnienia. Natomiast w części drugiej (jedna strona A4) znalazło się 5 zadań odwołujących się  do powtarzanych wcześniej treści. Ich forma inspirowana jest zadaniami pojawiąjącymi się w arkuszach egzaminacyjnych. Część ostatnia to karta odpowiedzi.

Dokument liczy 6 stron.

 

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Język polski
Dokumenty
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

LEKCJA POLSKIEGO

Jestem nauczycielką dyplomowaną języka polskiego i etyki. W szkole podstawowej uczę od ponad dwudziestu lat, od kilku mam także okazję pracować z licealistami. Tworzę sporo materiałów autorskich, starając się dostosowywać metody pracy do potrzeb konkretnej grupy. Swoje pomysły prezentuję na stronie Lekcja polskiego na FB oraz w kilku grupach nauczycielskich.
( https://www.facebook.com/profile.php?id=100064046290164)

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *