Prawo Archimedesa

Materiał cyfrowy

W pliku dostępne jest doświadczenie, które idealnie nadaje się do przeprowadzenia w pierwszej klasie liceum lub technikum, jednocześnie wprowadzając zasadę Archimedesa.

Znajdziesz tam szczegółowe wyjaśnienie doświadczenia, wnioski, podsumowanie zdobytej wiedzy oraz instrukcje, które umożliwiają samodzielne wykonanie eksperymentu.

Doświadczenie to doskonale ilustruje zasadę Archimedesa, która jest fundamentem dla zrozumienia działania wyporu. Po wykonaniu eksperymentu i analizie wyników, uczniowie będą mogli wnioskować o związku między wyporem a zanurzeniem ciała w płynie.

W pliku zamieszczone są również instrukcje, które umożliwiają uczniom samodzielne przeprowadzenie doświadczenia. To świetna okazja dla nich, aby zaangażować się w naukę poprzez praktyczne działanie.

Ten materiał nie tylko wprowadza zasadę Archimedesa, ale także rozwija umiejętności obserwacji, wnioskowania i samodzielności. Stanowi cenne narzędzie dydaktyczne, które pomoże uczniom zrozumieć prawa fizyki w sposób praktyczny i interaktywny.

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Fizyka
Dokumenty .docx
Pliki graficzne
Pliki wideo .mp4
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matmistrz

MATMISTRZ -Beata Zgoła
Nauczanie matematyki jest moją pasją. Do rozwoju motywuje mnie zaangażowanie dzieci, zaciekawienie, lubię widzieć ich zaskoczenie i radość z osiągniętego celu. Staram się odczarować królową nauk, sprawić, by była przyjazna, interesująca i wkręcająca. Wspólnie z uczniami szukamy jej w różnych dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem rozwijają się, ale też pokonują swoje ograniczenia.
Bliska mi pedagogika Montessorii-uczenie przez działanie. Dzieci zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność; nauczyciele nie narzucają dzieciom działań, ale współpracują w procesie edukacyjnym. Uważam, że bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez uczniów kompetencji, które są ważne przez całe życie człowieka: umiejętność uczenia się, kreatywność, przetwarzanie i interpretowanie informacji, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość.
Na moim blogu https://matmistrz.blogspot.com/ opisuję sprawdzone sposoby na uczenie się i nauczanie matematyki. Rodzice i uczniowie znajdą na MATMISTRZU tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych, a nauczyciele pomysły na uatrakcyjnienie swoich lekcji.
Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na Mistrzostwach Świata w Speed Stacking.
Tworzę materiały dla uczniów i nauczycieli w Polsce i Włoszech.
FB Matmistrz BZ
https://www.facebook.com/Matmistrz.BZ

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *