Prezentacja: Passive Voice tłumaczenie zdań

Materiał cyfrowy

Slajdy Passive Voice są opracowane na podstawie kart Passive Voice Task Cards. Dzięki formie prezentacji z kartami można pracować w większymi grupami uczniów, ale również pracować z nimi jeden na jeden, kiedy nie chcemy spędzać czasu na laminowaniu i wycinaniu 🙂 

Prezentacja składa się  z 60 slajdów ze zdaniami do przetłumaczenia na język angielski, każdy z podaną poprawną odpowiedzią. W prezentacji znajdują się też slajdy, które tłumaczą jak powinna wyglądać konstrukcja Passive Voice w każdym czasie. 

Użytkownicy Mac’ów i programu Keynote mogą klikać bezpośrednio między slajdami ze zdaniami i slajdami z wytłumaczeniem formy. Użytkownicy Power Pointa, będą za każdym razem musili wrócić do pierwszego slajdu prezentacji i kliknąć z powrotem na numer zdania, z którym pracowali.

Materiał ma rozszerzenie .zip i znajdują się w nim dwa pliki :

– prezentacja Keynote na Mac’a

– prezentacja PowerPoint na Windows’a

Więcej o materiale tutaj

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Angielski
Dokumenty .pptx
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 71 - 80
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

montenglish

Jestem nauczycielem angielskiego od 20 lat, z tego 9 lat spędziłam pracując w placówce Montessori jako koordynator nauczania języka angielskiego, a w późniejszym czasie wicedyrektor szkoły. Moją pasją jest tworzenie materiałów inspirowanych pedagogiką Montessori, czyli takich, z którymi uczniowie mogą pracować samodzielnie bez pomocy nauczyciela. Dlatego większość moich pomocy ma zawartą w sobie kontrolę błędu, tak by uczniowie mogli samodzielnie sprawdzać swoje odpowiedzi. Dodatkowo zależy mi na tym by moje materiały były estetyczne, tak by zachęcały uczniów do sięgania po nie oraz aby angażowały różne zmysły.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *