Przyrodnicze wykreślanki

Materiał cyfrowy

„Przyrodnicze wykreślanki” to zestaw 20 wykreślanek z odpowiedziami. Tematyka wykreślanek obejmuje głównie zwierzęta i rośliny Polski. Wykreślanki są rodzajem zabawy słownej. Rozwijają spostrzegawczość, koncentracje, wyciszają. Pomagają przyswoić nowe słownictwo. W tym przypadku są jednym z pierwszych kroków do poznawania gatunków roślin i zwierząt występujących w Polsce. Mogą być wykorzystane zarówno jako zadanie indywidualne dla uczestnika zajęć jak i posłużyć do pracy w grupach. Ponadto warto je wykorzystać w konkursach przyrodniczych lub stacjach zadaniowych. Stanowią też wspaniały materiał edukacyjny wyciszający grupę lub angażujący do działania, dyskusji.

W e-booku znajduje się również lista gatunkowa roślin i zwierząt, która może stanowić uzupełnienie wykreślanek. Ponadto umieszczono dwie karty do samodzielnego wypełnienia przez nauczyciela, opiekuna, bądź uczestnika zajęć.

Kategorie ogólne Zajęcia kreatywne
Klasa/wiek Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa, Edukacja dorosłych
Przedmiot Przyroda
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .jpg
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

zycie-obok-nas

Od ponad dwudziestu lat pracuję jako edukatorka przyrodnicza. Zainicjowałam oraz przeprowadziłam wiele zajęć, spotkań, wydarzeń, akcji, kampanii, projektów skierowanych do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Opracowałam oraz przygotowałam bardzo dużo materiałów edukacyjnych. Moją edukacyjną misją jest uwrażliwianie ludzi na otaczająca przyrodę.
Zapraszam na IG (https://www.instagram.com/magdalena_.weglarz/) oraz FB (https://www.facebook.com/profile.php?id=100036688782924)

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *