Scenariusz lekcji z logiczną gałązką – „Ten obcy”

Materiał cyfrowy

🌟 Odkryj  Świat Innowacyjnego Nauczania ze scenariuszem lekcji i kartami pracy! 🌟

Czy chcesz wzbogacić swoje lekcje o fascynujące narzędzia myślenia krytycznego? Szukasz sposobu, aby przygotować swoich uczniów do dogłębnej analizy bohaterów literackich, takich jak Zenek Wójcik z „Tego obcego”?

Ten nowatorski scenariusz lekcji z kartami pracy jest idealnym rozwiązaniem!

📘 W scenariuszu można znaleźć:

🔍 Logiczną Gałązkę– narzędzie myślenia krytycznego: Wprowadź swoich uczniów w świat logicznego myślenia, pomagając im analizować postacie literackie z głębszą perspektywą. Załączone tu  materiały kształtują umiejętności analizy i wnioskowania.

📝 Karty Pracy: Ułatw swoim uczniom praktyczne zastosowanie poznanych sposobów . Te karty pracy stymulują aktywne uczestnictwo w lekcji, umożliwiając praktykę oraz doskonalenie umiejętności w praktyczny sposób.

🎓 Scenariusz dotyczy lekcji: Przygotowanie do charakterystyki Zenka Wójcika: Dzięki niemu  Twoi uczniowie będą gotowi na dogłębną analizę postaci Zenka Wójcika. Odkryją jego cechy, motywacje, poznają przyczyny i konsekwencje zachowania bohatera i nauczą się wyciągać wnioski.

🍎 Korzyści dla Ciebie, jeśli zdecydujesz się na zakup:

🌱 Oszczędność czasu: Scenariusz jest  kompletny- zawiera pełen opis lekcji z przykładowymi odpowiedziami  i kartami  pracy. To sprawi, że  oszczędzisz  swój czas przy planowaniu zajęć.

💡 Doskonalenie umiejętności: Dzięki zastosowanym tu  narzędziom myślenia krytycznego, sam/-a  będziesz mógł/ -a  pogłębiać swoje kompetencje dydaktyczno-metodyczne.

👩‍🏫 Poprawa Efektywności: Lekcja z wykorzystaniem załączonego scenariusza pomoże Ci prowadzić zajęcia  bardziej kreatywnie, angażująco , co przełoży się na lepsze zrozumienie materiału przez uczniów.

Nie czekaj dłużej! Wejdź do Innowacyjnego Świata Nauczania z tym scenariuszem lekcji i kartami pracy, aby uczynić Twoje lekcje literatury jeszcze bardziej ekscytującymi i pouczającymi! 🚀

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu scenariusza, zapraszam na dwa szkolenia online:

  •       Jak tworzyć logiczną gałązkę? – omówienie na podstawie charakterystyki Zenka Wójcika.
  •        Jak poprowadzić lekcję nt. Przygotowanie do charakterystyki Zenka Wójcika? – praca z logiczną gałązką.

Zapraszam

Za_Inspiruj_Się

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 16
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności 60 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Za_Inspiruj_Się

Jestem trenerką, coachem, nauczycielką jez. polskiego w szkole podstwowej, a także egzaminatorką OKE w zakresie jęz. polskiego. Pracuję również jako wykładowca . Specjalizuję się w myśleniu krytycznym, wspomaganiu w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, The Coaching Maps i treningu umiejętności społecznych. Jestem autorką trzech kursów internetowych z wykorzystania narzędzi krytycznego myślenia dla nauczycieli jęz. polskiego. Jestem mentorką w programie Szkoły Uczącej się pn. Ok Zeszyt.
Dzieliłam się swoim doświadczeniem podczas I Kongresu TOC w Gdańsku nt. Od krytycznego myślenia do kreatywnych rozwiązań i podczas Międzynarodowego Kongresu Myślenia Krytycznego w Gdańsku oraz podczas V Forum Oświatowego w Szczecinie. Jestem autorką scenariuszy z jęz. polskiego dla kl. VII oraz kart pracy dla kl. IV z jęz. polskiego do nowego cyklu podręczników WSIP. Stworzyłam również cykl szkoleń i materiałów dla nauczycieli w zakresie oceniania motywującego, myślenia krytycznego, marketingu lekturowego, zadań edukacyjnych, nowoczesnych technologii.
Na co dzień jestem nauczycielem praktykiem wykorzystującym na swoich lekcjach metody, narzędzia techniki rozwijające kompetencje kluczowe u uczniów. Wspólnie osiągamy wysokie wyniki z jęz. polskiego na egzaminach ósmoklasisty. Lubię swoją pracę, bo przynosi mi dużo radości. Lubię tworzyć materiały dla swoich uczniów , bo dzięki temu widzę ich radość , zaangażowanie i wdzięczność. Tym samym chcę się dzielić z innymi.
Zapraszam też na moją stronę na facebooku: https://tiny.pl/dxh74

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *