Scenariusze zajęć z uczniem zdolnym w ramach projektu LABORATORIUM TALENTÓW edukacyjnych

Materiał cyfrowy

Udostępniam Państwu scenariusze zajęć dla ucznia zdolnego, które przygotowywałam w ramach projektu „Laboratorium talentów” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT Sp. z o. o.

1.        Akademia łamania głowy – łamigłówki HASHI scenariusz przeznaczony na koło matematyczne dla uczniów klas 5-6 szkoły podstawowej.

2.       Wzór Picka-  scenariusz zajęć z uczniem zdolnym w ramach projektu laboratorium talentów.
wzór Picka z znacznie lepszej oprawie graficznej jest do kupienia pod nazwą „
Scenariusz lekcji: POLE WIELOKĄTÓW O WIERZCHOŁKACH W PUNKTACH KRATOWYCH + plansza do gry FIGURY W SIECI” LINK https://zlotynauczyciel.pl/downloads/scenariusz-lekcji-pole-wielokatow-o-wierzcholkach-w-punktach-kratowych-plansza-do-gry-figury-w-sieci/ )

3.     W poszukiwaniu matematyki na wakacjach „Matematyka jest jak kurz… jest wszędzie i już!

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matmistrz

MATMISTRZ -Beata Zgoła
Nauczanie matematyki jest moją pasją. Do rozwoju motywuje mnie zaangażowanie dzieci, zaciekawienie, lubię widzieć ich zaskoczenie i radość z osiągniętego celu. Staram się odczarować królową nauk, sprawić, by była przyjazna, interesująca i wkręcająca. Wspólnie z uczniami szukamy jej w różnych dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem rozwijają się, ale też pokonują swoje ograniczenia.
Bliska mi pedagogika Montessorii-uczenie przez działanie. Dzieci zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność; nauczyciele nie narzucają dzieciom działań, ale współpracują w procesie edukacyjnym. Uważam, że bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez uczniów kompetencji, które są ważne przez całe życie człowieka: umiejętność uczenia się, kreatywność, przetwarzanie i interpretowanie informacji, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość.
Na moim blogu https://matmistrz.blogspot.com/ opisuję sprawdzone sposoby na uczenie się i nauczanie matematyki. Rodzice i uczniowie znajdą na MATMISTRZU tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych, a nauczyciele pomysły na uatrakcyjnienie swoich lekcji.
Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na Mistrzostwach Świata w Speed Stacking.
Tworzę materiały dla uczniów i nauczycieli w Polsce i Włoszech.
FB Matmistrz BZ
https://www.facebook.com/Matmistrz.BZ

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *