sleepy unicorns – gra motywacyjna, uniwersalna

Materiał cyfrowy

sleepy unicorns – gra motywacyjna, uniwersalna

Gra została stworzona jako pomoc w zmotywowaniu uczniów do wykonywania zadań. Idealnie sprawdzi się w pracy indywidualnej lub w niewielkich grupach z uczniami z niepełnosprawnościami intelektualnymi, uczniami, którzy nie chcą pracować na lekcjach lub z maluchami. Plik PDF zawiera dwa zestawy plansz z tęczą i 20 jednorożców, 8 kart, tło do żetonów oraz naklejki motywacyjne. Każdy uczeń otrzymuje po jednej planszy z tęczą. Jednorożce drukujemy, laminujemy i następnie umieszczamy je w jednym miejscu tak żeby wszyscy uczniowie mieli do nich dostęp. Przygotowujemy również zestaw zadań, karty pracy, fiszki lub karteczki z zadaniami, które uczniowie powinni wykonać aby zdobyć pianki. Gra polega na uzbieraniu jak największej liczby jednorożców na swojej tęczy. Sposoby zdobycia punktów mogą być różne:
1. Nauczyciel przyznaje jednorożce w dowolny sposób, np. 1 za 1 przykład, 1 za 1 zadanie, 2 jeśli jakiś przykład lub zadanie było wyraźnie trudniejsze od pozostałych czy 1 pianka za dobre zachowanie podczas lekcji, a zdobycie tęczy pełnej jednorożców będzie oznaczać nagrodę pod koniec dnia.
2. Rodzic przyznaje jednorożce dziecku w dowolny sposób: 1 za daną czynność, którą dziecko powinno wykonać, np. posprzątanie zabawek. Jeśli dziecko zbierze pełną tęczę jednorożców to czeka je nagroda w postaci włączenia ulubionej bajki lub gry.
3. Nauczyciel przygotowuje zestaw do gry motywacyjnej oraz kostki do gry. Liczba jednorożców za wykonane zadanie zostaje przyznana losowo po wylosowaniu przez ucznia danej liczby, Wygrywają osoby, które zdobędą komplet jednorożców.
4. Nauczyciel przygotowuje zestaw do gry motywacyjnej oraz karty. Liczba jednorożców za wykonane zadanie zostaje przyznana zgodnie z liczbą jednorożców na wylosowanej karcie. Jeśli na karcie znajduje się jednorożec to uczniowie dobierają daną liczbę jednorożców, jeśli na karcie znajduję się chmurka z księżycem to muszą oddać jednego jednorożca ze swojej tęczy. Wygrywa osoba, która zdobędzie komplet jednorożców.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 1-3)
Klasa/wiek 4-5 lat, 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3
Przedmiot Angielski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

TEASHARE

Cześć! Tu Ania i Kasia. Uczymy języka angielskiego i języka polskiego jako obcego. Tworzymy materiały edukacyjne, żeby urozmaicić lekcje oraz oszczędzić trochę czasu i papieru (jesteśmy fankami laminarki). Na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *