speed dating (szybka randka, rundka) z bohaterem literackim – powtórzenie z lektur klasa 7 przesiadka lekcja w ruchu

Materiał cyfrowy

Uwaga! Bestseller!

Materiał „speed dating (szybka randka, rundka) z bohaterem literackim – powtórzenie z lektur klasa 7 przesiadka lekcja w ruchu” obejmuje 14 zadań, kartę odpowiedzi i klucz rozwiązań do „szybkiej randki” z bohaterami lektur kl. 7. (Proponowany klucz rozwiązań po to, aby uczniowie mogli samodzielnie sprawdzić poprawność rozwiązania zadań koledze/koleżance z klasy). Sposób na przeprowadzenie zajęć opisałam na blogu (http://polonistkaprzytablicy.blogspot.com/2022/04/szybka-randka-rundka-z-bohaterem.html).
Każdy uczeń ma za zadanie przeczytać krótką autoprezentację „bohatera literackiego”, odpowiedzieć na pytanie, która z postaci literackich mogłaby w taki sposób się przedstawić, a następnie wypełnić krótką „ankietę” dotyczącą utworu, którą zamieściłam na karcie rozwiązań. Po upływie wyznaczonego czasu następowała „przesiadka” (zgodnie z ruchem wskazówek zegara na miejsce obok) – czas odmierzał zegar widoczny na tablicy. Każdy uczeń przesiadał się ze swoją kartą i uzupełniał właściwe luki.
(„Mały Książę”, „Śmierć pułkownika”, Reduta Ordona”, „Zemsta”, „Balladyna”, „Dziady”, „Treny” fraszki, „Opowieść wigilijna”, „Latarnik”).

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 8
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

polonistka przy tablicy

Od dziewiętnastu lat uczę języka polskiego. Lubię stosować nowoczesne technologie na prowadzonych przeze mnie lekcjach, chętnie tworzę i wykorzystuję nietuzinkowe pomoce "analogowe" angażujące podczas zajęć moich uczniów.

Recenzje

 • Speed dating

  Jest to coś nowego, świeżego! Nie widziałam wcześniej tego typu propozycji „randki z bohaterem literackim”. Jestem pozytywnie zaskoczona. Po stokroć, warto.

  Dla 18 z 36 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *