Spooky fun vocabulary games

Materiał cyfrowy

Spooky fun vocabulary games to zestaw 3 szybkich pomysłów na zajęcia z uczniami od 1 do 8 klasy a w sumie i licealistom też się może spodobać:)

Pomysł numer 1 – na zajęcia online

Don’t you dare turn on the torch – jest to prezentacja w genially, gdzie uczniowie machając (poruszając na ekranie/tablicy multimedialnej) latarką znajdują obrazki związane z Halloween. Jeśli znajdą wszystkie i je nazwą mogą iść do następnej strony i również szukają obrazków Halloweenowych.

Pomysł nr 2 – Collect all the Candy

Tutaj też jest prezentacja w genially (adaptowany pomysł z gry collect all…). W tej zabawie uczniowie są podzieleni na dwie drużyny i muszą zebrać wszystkie kolorowe – różowe i niebieskie cukierki poprzez odkrywanie obrazków (trzeba je przesunąć). W zależności od poziomu – uczniowie mówią zdanie lub po prostu nazywają obrazek i nauczyciel przesuwa obrazek wymieniony przez ucznia i sprawdza jakie są cukierki i ile ich jest. Jeśli uczeń znajdzie „trujący/Halloweenowy” cukierek – drużyna przegrywa. Wygrywa ta drużyna, która zbierze różowe i niebieskie cukierki albo jeśli przeciwna drużyna znajdzie TEN cukierek.

Na lekcji na żywo – możemy się bawić w 8 obrazków i poszukiwanie cukierków (małych obrazków cukierków jest 20, ale można wydrukować te stronę dwa razy) i możemy dołożyć po 2/3 cukierki pod kartę obrazkową.

Pomysł nr 3 – Flashcards hidden words

Jest to uniwersalna gra nie tylko na Halloween. W tej grze uczniowie muszą znać słowa i ich poprawny zapis więc zabawa nadaje się tak od 4-5 klasy. Na czym polega? Nauczyciel przygotowuje karty obrazkowe i numerki (w tym zestawie jest 16 kart) oraz napisy ale UWAGA napisy są niepoprawne. Do słówka dopisujemy literkę. ALE te literki muszą mieć cel – czyli ukryte hasło:) Tutaj jest próbka:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Angielski
Dokumenty
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

tie24.pl

Cześć, mam na imię Agata i jestem nauczycielką oraz lektorem języka angielskiego.
Języka angielskiego uczę od ponad 10 lat. Pracuję z dziećmi, nastolatkami i dorosłymi. Mam również okazję prowadzić szkolenia i zajęcia z kreatywnych i praktycznych form prowadzenia zajęć językowych. Każda grupa jest inna, ale każdej grupie oddaję kawałek siebie w pracy.

Kiedyś usłyszałam słowa Napoleona Hilla: „If you can’t do great things, do small things in a great way.” Angielskie słówka nie muszą być nudne, gramatyka straszna a mówienie to nie bariera, której nie da się pokonać.
W przyjemnej atmosferze wszyscy uczą się lepiej, mają motywację oraz chętnie przychodzą na zajęcia.
Na tym blogu chciałabym podzielić się z Tobą moimi pomysłami na zajęcia. Mam nadzieję, że Ci się przydadzą, znajdziesz to czego szukasz albo się zainspirujesz.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *