Sytuacja w Europie po kongresie wiedeńskim (komplet notatek i kart pracy)

Materiał cyfrowy

Zestaw notatek w formie pytań i odpowiedzi oraz dopasowanych do nich kart pracy  z wolnymi miejscami do uzupełnienia, dotyczący zagadnień:

        Kongres wiedeński i sytuacja w Europie na początku XIX w.;

2.     Rewolucja przemysłowa w Europie;

3.     Pojawienie się nowych ideologii;

4.     Wiosna Ludów, wojna krymska i funkcjonowanie Świętego Przymierza w 1. Połowie XIX w.

przygotowany dla klasy 7 według podstawy programowej nauczania historii w klasie 7 szkoły podstawowej (Podstawa programowa – Historia – Szkoła podstawowa IV-VIII).

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7
Przedmiot Historia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 14
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica Poszczególne tematy mieszczą się na pojedynczych stronach A4 lub zajmują do 1,5 strony A4, co dobrze wpływa na motywację do uczenia się. Karta pracy zbudowana jest analogicznie do notatki, a ustne lub pisemne wypełnienie luk w tekście daje satysfakcję, pozwala na utrwalenie wiadomości oraz intensywnie ćwiczy pamięć wzrokową. Przed wydrukowaniem proszę w ustawieniach drukarki wybrać opcję „dopasuj do strony”.
Średni czas aktywności 15 - 30 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Opanowanie pojedynczego modułu (notatka + karta pracy) zajmuje dziecku dwunastoletniemu do 30 min. pracy. Pakiet zawiera cztery moduły.

skutecznik historyczny

Mam doktorat humanistyczny i pracuję naukowo, a prywatnie jestem matką, która stara się możliwie najskuteczniej pomóc córce w wypełnianiu obowiązków szkolnych. Zbieram więc doświadczenia w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej, starając się uczynić wiedzę z historii najbardziej przyswajalną dla mojego dziecka. W ubiegłym roku szkolnym, tak jak w poprzednich latach, uczyło się z przygotowanych przeze mnie notatek. Nie było oceny niższej niż celujący 🙂

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *