Turniej geograficzny „Ludność Ameryki” – prezentacja do edycji

24 slajdy prezentacji składają się turniej geograficzny , w którym znajdują się pytania dotyczące ludności Ameryki wraz z odpowiedziami. Po każdym pytaniu lub odpowiedzi, następuje powrót do slajdu z którego uczniowie wybierają kolejne pytania.
Propozycje wykorzystania:
1. Dzielimy klasę na grupy, które wybierają pytania i na nie odpowiadają. Mogą zapisywać odpowiedzi na kartce, wówczas wszystkie grupy odpowiadaj na 10 pytań.
2. Udostępniamy uczniom turniej, w który grają w parach.
3. W edukacji zdalnej uczniów przydzielamy do pokoi np. w aplikacji Teams. Każda grupa pracuje ze swoją prezentacją, czyli zwiększa się dynamika pracy, następuje bardzo duża aktywność uczniów. Przy okazji są emocje, zdrowa rywalizacja, a brak ocen sprzyja rozwojowi.
Prezentację zawsze można edytować np. dodając swoje pytania.
Link do filmu pokazującego pracę z prezentacją: https://youtu.be/iWfr2LtNUq4
#quiz #turniej

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Geografia
Dokumenty .pptx
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

Matmistrz

Metody nauczania, które stosuję w pracy, zachęcają młodych ludzi do rozwijania swoich zdolności i przynoszą efekty w postaci wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Jednak najbardziej jestem dumna z tego, że sprawiam, iż matematyka staje się przyjazna dzieciom, że wspólnie szukamy jej we wszystkich dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na mistrzostwach świata w Speed Stacking.
Prowadzę bloga https://matmistrz.blogspot.com, na którym umieszczam opracowane przeze mnie materiały. Być może staną się one inspiracją dla nauczycieli-młodych oraz tych z doświadczeniem, ale nadal poszukujących nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć.

Mam także doskonale opracowane materiały z innych przedmiotów, które z powodzeniem mogą być wykorzystane na lekcjach.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *