Turniej geograficzny „Ludność Ameryki” – prezentacja do edycji

Materiał cyfrowy

24 slajdy prezentacji składają się turniej geograficzny , w którym znajdują się pytania dotyczące ludności Ameryki wraz z odpowiedziami. Po każdym pytaniu lub odpowiedzi, następuje powrót do slajdu z którego uczniowie wybierają kolejne pytania.
Propozycje wykorzystania:
1. Dzielimy klasę na grupy, które wybierają pytania i na nie odpowiadają. Mogą zapisywać odpowiedzi na kartce, wówczas wszystkie grupy odpowiadaj na 10 pytań.
2. Udostępniamy uczniom turniej, w który grają w parach.
3. W edukacji zdalnej uczniów przydzielamy do pokoi np. w aplikacji Teams. Każda grupa pracuje ze swoją prezentacją, czyli zwiększa się dynamika pracy, następuje bardzo duża aktywność uczniów. Przy okazji są emocje, zdrowa rywalizacja, a brak ocen sprzyja rozwojowi.
Prezentację zawsze można edytować np. dodając swoje pytania.
Link do filmu pokazującego pracę z prezentacją: https://youtu.be/iWfr2LtNUq4
#quiz #turniej

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Geografia
Dokumenty .pptx
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

Matmistrz

MATMISTRZ -Beata Zgoła
Nauczanie matematyki jest moją pasją. Do rozwoju motywuje mnie zaangażowanie dzieci, zaciekawienie, lubię widzieć ich zaskoczenie i radość z osiągniętego celu. Staram się odczarować królową nauk, sprawić, by była przyjazna, interesująca i wkręcająca. Wspólnie z uczniami szukamy jej w różnych dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem rozwijają się, ale też pokonują swoje ograniczenia.
Bliska mi pedagogika Montessorii-uczenie przez działanie. Dzieci zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność; nauczyciele nie narzucają dzieciom działań, ale współpracują w procesie edukacyjnym. Uważam, że bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez uczniów kompetencji, które są ważne przez całe życie człowieka: umiejętność uczenia się, kreatywność, przetwarzanie i interpretowanie informacji, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość.
Na moim blogu https://matmistrz.blogspot.com/ opisuję sprawdzone sposoby na uczenie się i nauczanie matematyki. Rodzice i uczniowie znajdą na MATMISTRZU tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych, a nauczyciele pomysły na uatrakcyjnienie swoich lekcji.
Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na Mistrzostwach Świata w Speed Stacking.
Tworzę materiały dla uczniów i nauczycieli w Polsce i Włoszech.
FB Matmistrz BZ
https://www.facebook.com/Matmistrz.BZ

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *