Wczesnopiastowska Polska – komplet notatek

Materiał cyfrowy

Zestaw notatek w formie pytań i odpowiedzi do zagadnień związanych z początkami państwowości polskiej i panowaniem pierwszych władców z dynastii Piastów (od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego) przygotowany dla klasy 5 według podstawy programowej nauczania historii w szkole podstawowej (Podstawa programowa – Historia – Szkoła podstawowa IV-VIII).

Notatki dotyczą zagadnień: 1. Ziemie polskie w okresie przedpiastowskim; 2. Polska za czasów Mieszka I; 3. Bolesław Chrobry pierwszym królem Polski; 4. Państwo polskie w czasach Mieszka II, Kazimierza Odnowiciela i Bolesława Śmiałego; 5. Czasy Bolesława Krzywoustego; 6. Społeczeństwo w dobie pierwszych Piastów. Do zestawu dołączono kalendarium najważniejszych wydarzeń omawianego okresu, pomagające uporządkować zdobytą wiedzę.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5
Przedmiot Historia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 7
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica Poszczególne tematy mieszczą się na pojedynczych stronach A4, co dobrze wpływa na motywację do uczenia się, gdyż zakres (przynajmniej ten wizualny) nastraja dziecko optymistycznie. Przed wydrukowaniem materiałów proszę w ustawieniach drukowania wybrać opcję „dopasuj do strony”.
Średni czas aktywności 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Opanowanie pojedynczej notatki zajmuje dziecku jedenastoletniemu do 20 min. pracy. Pakiet zawiera sześć notatek.

skutecznik historyczny

Mam doktorat humanistyczny i pracuję naukowo, a prywatnie jestem matką, która stara się możliwie najskuteczniej pomóc córce w wypełnianiu obowiązków szkolnych. Zbieram więc doświadczenia w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej, starając się uczynić wiedzę z historii najbardziej przyswajalną dla mojego dziecka. W ubiegłym roku szkolnym, tak jak w poprzednich latach, uczyło się z przygotowanych przeze mnie notatek. Nie było oceny niższej niż celujący 🙂

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *