Wojny ze Szwecją za Zygmunta III Wazy i za Jana Kazimierza – notatki i karta pracy

Materiał cyfrowy

Notatki w formie pytań i odpowiedzi do grupy zagadnień pt. Wojny ze Szwecją za Zygmunta III Wazy i za Jana Kazimierza, przygotowane dla klasy 6 według podstawy programowej nauczania historii w szkole podstawowej (Podstawa programowa – Historia – Szkoła podstawowa IV-VIII) oraz karta pracy zawierająca luki w treści wymagające uzupełnienia ustnego lub pisemnego.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6
Przedmiot Historia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 2
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica Wiadomości dotyczące zagadnienia mieszczą się na 1 stronie A4, co dobrze wpływa na motywację do pracy. Karta pracy zbudowana jest analogicznie do notatki, a ustne lub pisemne wypełnianie luk w tekście daje satysfakcję, pozwala utrwalić wiadomości oraz intensywnie ćwiczy pamięć wzrokową.
Średni czas aktywności 15 - 30 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

skutecznik historyczny

Mam doktorat humanistyczny i pracuję naukowo, a prywatnie jestem matką, która stara się możliwie najskuteczniej pomóc córce w wypełnianiu obowiązków szkolnych. Zbieram więc doświadczenia w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej, starając się uczynić wiedzę z historii najbardziej przyswajalną dla mojego dziecka. W ubiegłym roku szkolnym, tak jak w poprzednich latach, uczyło się z przygotowanych przeze mnie notatek. Nie było oceny niższej niż celujący 🙂

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *