Wyzwanie – SPRYTNE OBLICZENIA kontra OBLICZENIA SPOSOBEM PISEMNYM (mnożenie, dzielenie, dodawanie, odejmowanie)

Materiał cyfrowy

Działania pisemne. Wyzwanie – SPRYTNE OBLICZENIA kontra OBLICZENIA SPOSOBEM PISEMNYM (mnożenie, dzielenie, dodawanie, odejmowanie).

Wyzwanie najlepiej przeprowadzić po powtórzeniu z uczniami obliczeń sposobem pisemnym – dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.

Każda para uczniów otrzymuje wydrukowane strony z przykładami sprytnych obliczeń. Omawiamy wspólnie z uczniami przykłady sprytnych obliczeń, aby każdy je zrozumiał.
Wyzwanie składa się z 2 rund. W pierwszej rundzie jedna osoba z pary wykonuje sprytne obliczenia, a druga obliczenia sposobem pisemnym. Uczniowie wykonują obliczenia w tym samym czasie i tych samych zadań (na czas). Osoba, która wykonuje sprytne obliczenia, może mieć przed sobą kartki z przykładami sprytnych obliczeń.
W drugiej rundzie uczniowie zamieniają się rolami. Po każdej rundzie uzupełniamy tabelę.

Na koniec analizujemy wyniki wyzwania wraz z uczniami i dyskutujemy.
Można zaproponować, aby uczniowie wymyślili inne sposoby na sprytne obliczenia i podzielili się nimi z klasą.

W każdej rundzie są do obliczenia 4 przykłady – jeden na dodawanie, jeden na odejmowanie, jeden na mnożenie i jeden na dzielenie.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):
– Edytowalna wersja w PowerPoint™.
– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 7
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *