Wyzwanie – SPRYTNE OBLICZENIA kontra OBLICZENIA SPOSOBEM PISEMNYM (mnożenie, dzielenie, dodawanie, odejmowanie)

Materiał cyfrowy

Wyzwanie – SPRYTNE OBLICZENIA kontra OBLICZENIA SPOSOBEM PISEMNYM (mnożenie, dzielenie, dodawanie, odejmowanie).

Wyzwanie najlepiej przeprowadzić po powtórzeniu z uczniami obliczeń sposobem pisemnym – dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie.

Każda para uczniów otrzymuje wydrukowane strony z przykładami sprytnych obliczeń. Omawiamy wspólnie z uczniami przykłady sprytnych obliczeń, aby każdy je zrozumiał.
Wyzwanie składa się z 2 rund. W pierwszej rundzie jedna osoba z pary wykonuje sprytne obliczenia, a druga obliczenia sposobem pisemnym. Uczniowie wykonują obliczenia w tym samym czasie i tych samych zadań (na czas). Osoba, która wykonuje sprytne obliczenia, może mieć przed sobą kartki z przykładami sprytnych obliczeń.
W drugiej rundzie uczniowie zamieniają się rolami. Po każdej rundzie uzupełniamy tabelę.

Na koniec analizujemy wyniki wyzwania wraz z uczniami i dyskutujemy.
Można zaproponować, aby uczniowie wymyślili inne sposoby na sprytne obliczenia i podzielili się nimi z klasą.

W każdej rundzie są do obliczenia 4 przykłady – jeden na dodawanie, jeden na odejmowanie, jeden na mnożenie i jeden na dzielenie.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):
– Edytowalna wersja w PowerPoint™.
– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *