Zadania do matury pisemnej

Oto zestaw 99 zadań z treścią z zakresu lektur obowiązkowych i nie tylko. 89 zadań z lektur i 10 doskonalących umiejętność tworzenia wypowiedzi argumentacyjnej z wykorzystaniem kontekstów – czyli to, co nam i naszym Maturzystom często spędza sen z powiek 😉 Zestaw w całości opracowany na podstawie matur oraz informatorów CKE (nie jest to zlepek na zasadzie kopiuj – wklej). Z odpowiedziami i podpowiedziami dla Was – w jaki sposób sprawdzać i oceniać prace.

Wyróżniający się spośród innych na rynku, bo nie jest propozycją gotowców ani zestawieniem treści i motywów z lektur. Pracując z tymi ćwiczeniami, tworzycie wraz z Uczniami własne repetytorium. Każdą tabelę można rozbudowywać, każde zadanie pogłębiać.

Można dać jako całość i sukcesywnie sprawdzać, można wybierać zadania pod konkretną lekturę, stosować jako urozmaicenie lub domknięcie lekcji. Polecam do wspólnych powtórek i samodzielnej nauki przed egzaminem. Nie tylko dla maturzystów!

Można pracować z uczniami już od 1 klasy.

W kolejnych latach zestaw będzie rozbudowywany i uzupełniany/zmieniany zgodnie z kolejnymi zmianami w liście lektur.

Każde zadanie zostało stworzone przeze mnie (ikonografie przez AI) zgodnie z wytycznymi. Zadania sprawdzone w praktyce przez moich Uczniów!

Rozwiązanie jednego zadania zajmuje kilka minut, a jednocześnie pozwala na powtórzenie lektury. Ćwiczenia mają charakter praktyczny i pomagają w utrwaleniu najważniejszych motywów/zagadnień z lektur oraz schematów odpowiedzi na pytania maturalne.

Zestaw składa się z

– zadań dla uczniów (wersja PDF i WORD – do edycji)

– odpowiedzi dla nauczyciela.

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .pdf
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 61 - 70
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności ponad 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Rozwiązanie jednego zadania zajmuje od kilku do kilkunastu minut. W zestawie trzy tematy do napisania wypowiedzi pisemnej - ok. 60 minut na temat.

Pani_MaiUgosia_jezyk_polskii

Jestem nauczycielem języka polskiego z ponad ośmioletnim stażem. Pracuję w szkole podstawowej i w liceum - głównie ze starszymi klasami.
Po "godzinach" zajmuje się tworzeniem materiałów i przygotowywaniem uczniów prywatnych do E8 i matur. Szukam inspiracji w życiu codziennym i przenoszę je na swoje lekcje i do swoich materiałów. Dążę do tego, aby uczniowie potrafili prowadzić literacki dialog - szukali tropów, odniesień i wiedzieli, dlaczego coś lub ktoś pojawia się w dziele i jakie niesie za sobą przesłanie.
Moje materiały są autorskie, tworzę je, wzorując się na schematach zadań z E8 i matury z języka polskiego. W tworzeniu 0brazów najczęściej pomaga mi sztuczna inteligencja 😉 Zachęcam do odwiedzania mojego sklepu i znajdowania w nim nie tylko materiałów, ale i inspiracji 😉
Cieszę się, że tu jesteś! Miło Cię gościć!

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *