Zależności nieantagonistyczne – przykłady i opis aktywności z ich użyciem

Materiał został zrobiony z myślą o uczniach klasy 8SP (dział ekologia). Umożliwia samodzielną pracę, wnioskowanie i tworzenie definicji w ramach tematu „Zależności antagonistyczne”.

Materiał zawiera 14 pasków z opisami i zdjęciami różnych zależności nieantagonistycznych. Uczniowie pracując z nim w grupach, szukają podobieństw i segregują dane zależności na podkategorie. Pozwala im to na samodzielne stworzenie, a co za tym idzie – zrozumienie rodzajów zależności nieantagonistycznych (symbioza, protokooperacja, komensalizm).

Oprócz pasków, materiał zawiera również opis przebiegu lekcji z ich wykorzystaniem.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Biologia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 3
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Biologica - Magdalena Jarzębowska

Nazywam się Magdalena Jarzębowska.
Jestem nauczycielem z wykształcenia i zamiłowania, a jasne i ciekawe przekazywanie wiedzy to moja pasja. Marzę o uczeniu opartym na snuciu jak najciekawszych opowieści przyrodniczych, które pozwolą dzieciom zrozumieć i pokochać biologię.
Od 2011 r jestem właścicielem firmy edukacyjnej, prowadzącej warsztaty przyrodnicze w przedszkolach i szkołach. A w 2018 r. założyłam fundację edukacyjną, aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w moich zajęciach za darmo.
Współpracuję z różnymi organizacjami wspierającymi rozwój dzieci, m.in.: Uniwersytetem Dzieci w Krakowie, Uniwersytetem Dziecięcym w Mielcu, Wieliczce i Łodzi, Politechniką Dziecięcą w Rzeszowie oraz licznymi fundacjami. Tworzyłam teksty przyrodnicze do książek dla dzieci dla wydawnictwa Edgard. Recenzuję scenariusze zajęć przyrodniczych stworzone przez innych. Przez 3 lata prowadziłam na Uniwersytecie Łódzkim zajęcia z dydaktyki biologii i przyrody, kształcąc przyszłych nauczycieli tych przedmiotów. W 2013 roku otrzymałam nagrodę Wykładowcy Roku przyznaną przez słuchaczy UD w Krakowie.
Co do kwalifikacji biologicznych jestem doktorem biologii i magistrem ochrony środowiska.
Najbardziej otwierającym moją głowę doświadczeniem edukacyjnym była i jest praca w szkole podstawowej Montessori (z która jestem związana od 2016 r.) oraz w szkole pracującej metodą projektu. Staram się uczyć nie tylko kreatywnie i zaciekawiając uczniów, ale również rezygnować z ocen i sprawdzianów.
Bardzo lubię się dzielić moją wiedza i doświadczeniem z innymi. Sama cały czas się uczę i poszukuję, staram się mieć dystans do dotychczasowych osiągnięć. Bo tak jak w ewolucji - tylko kiedy cały czas biegniesz ile sił do przodu, masz szansę pozostać w tym samym miejscu.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *