Akademia Pana Kleksa- gra Czółko – przygotowanie do opisu Akademii

Materiał cyfrowy

Gra Czółko pt. Wszystko, co należy wiedzieć o Akademii?

Czółko to karciana gra towarzyska. Przygotowana wersja tej popularnej zabawy przeznaczona jest dla uczniów kl. IV i dotyczy utworu pt. “Akademia Pana Kleksa”. Prezentowana gra odnosi się do opisu Akademii. Może być wstępem do lekcji poświęconej przygotowaniu do opisu miejsca.

Co zawiera materiał?

1. Opis komponentów gry.

2. Opis kart.

3. Cel gry.

4. Zasady gry.

5. Opis wariantu podstawowego.

6. Opis wariantu rozszerzonego.

7. Szczegółowy opis kart trybu.

8. 6 kart trybu.

9.  24 karty haseł. 

Tę wersję gry stosuje się podczas pracy w grupach. W innym moim materiale gra Czółko do Akademii Pana Kleksa- rozpoznawanie bohaterów utworu. 

Gra przynosi uczniom wiele radości i pomaga w zbieraniu informacji do opisu Akademii. W innym materiale można znaleźć pakiet dwóch lekcji z przygotowaniem do opisu i opisem Akademii.

Życzę ciekawych i angażujących uczniów zajęć.

Pozdrawiam

Za_Inspiruj_Się

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 19
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności 15 - 30 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Za_Inspiruj_Się

Hej! Witaj na mojej stronie, gdzie znajdziesz mnóstwo materiałów, które będą Ci pomocne w pracy jako nauczyciel! Ale przede wszystkim, pozwól, że się przedstawię.

Jestem multifunkcjonalną trenerką, coachem i nauczycielką języka polskiego w szkole podstawowej. Ale to nie koniec! Jestem także egzaminatorką OKE w zakresie języka polskiego i wykładowcą specjalizującym się w ocenianiu kształtującym,  myśleniu krytycznym, rozwijaniu kompetencji kluczowych i treningu umiejętności społecznych. Wow, to sporo, prawda? Napisałam nawet trzy kursy internetowe dla nauczycieli języka polskiego, które dotyczą wykorzystania narzędzi krytycznego myślenia. A to jeszcze nie wszystko! Jestem też mentorką w programie Szkoły Uczącej się pn. Ok Zeszyt i miałam okazję być prelegentką na różnych kongresach, takich jak: I Kongres TOC w Gdańsku, Międzynarodowy Kongres Myślenia Krytycznego i V Forum Oświatowe w Szczecinie. 

Ale nie tylko zajmuję się szkoleniami i wykładami. Jestem także autorką scenariuszy lekcji i kart pracy dla różnych klas, a moje materiały są dostępne w nowym cyklu podręczników WSIP. Tworzę także szkolenia i materiały dla nauczycieli dotyczące oceniania motywującego, myślenia krytycznego, marketingu lekturowego, zadań edukacyjnych i nowoczesnych technologii. 

Najbardziej jednak kocham pracować z uczniami i widzieć ich zaangażowanie, radość i wdzięczność. To jest to, co mnie napędza i daje ogromną raradość. Teraz chcę podzielić się tym entuzjazmem z Tobą!

Na mojej stronie  znajdziesz wiele materiałów na lekcje, podczas których nie ma miejsca na nudę. Praca z nimi pozwoli na świadomy i efektywny  proces nauczania-uczenia się.

Daj się zainspirować i zobacz, jakie cuda możemy razem stworzyć!

Poznaj mnie lepiej i pozwól, że zainspiruję Cię w Twojej pracy jako nauczyciel. Mam nadzieję, że będę mógła pomóc Ci przynieść jeszcze więcej radości i sukcesów w klasie! 

Zapraszam również na moją stronę na Facebooku: ZA_INSPIRUJ_SIĘ

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *