Świat przedstawiony-Akademia Pana Kleksa

Materiał cyfrowy

Zapraszam do skorzystania  materiału, który można wykorzystać do tematu Świat przedstawiony w „Akademii Pana Kleksa”.

Pakiet zawiera:

  • cel i nacobezu do lekcji,
  • grę towarzyską „Czółko” pt. Kim jestem? , której celem jest  odgadnięcie bohaterów “Akademii Pana Kleksa“ , a przy okazji zebranie o nich informacji. Dodatkowo uczniowie uczą się zadawać pytania, 
  • kartę pracy w formacie A4 dla zespołów , dzięki której uczniowie określą rodzaj i gatunek literacki oraz pliki jpg, które można wykorzystać jako wklejki, 
  • karty ćwiczeń do określania czasu i miejsca akcji w formacie jpg, do których stworzenia została użyta sztuczna inteligencja. Można je wykorzystać do stworzenia notatki w zeszycie.

W prezentowanym materiale znajdują się również odpowiedzi do zadań, które umieszczone zostały na wyżej opisanych kartach ćwiczeń, więc można je wykorzystać jako wklejki do zeszytu dla uczniów z dostosowaniem w zakresie pisania. 

Mam nadzieję, że materiał spodoba się i nauczycielom , i uczniom, a gra w Czółko dostarczy wielu emocji i wrażeń.

Pozdrawiam

Za_Inspiruj_Się

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .jpg
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 21 - 30
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności 60 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Za_Inspiruj_Się

Jestem trenerką, coachem, nauczycielką jez. polskiego w szkole podstwowej, a także egzaminatorką OKE w zakresie jęz. polskiego. Pracuję również jako wykładowca . Specjalizuję się w myśleniu krytycznym, wspomaganiu w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych, The Coaching Maps i treningu umiejętności społecznych. Jestem autorką trzech kursów internetowych z wykorzystania narzędzi krytycznego myślenia dla nauczycieli jęz. polskiego. Jestem mentorką w programie Szkoły Uczącej się pn. Ok Zeszyt.
Dzieliłam się swoim doświadczeniem podczas I Kongresu TOC w Gdańsku nt. Od krytycznego myślenia do kreatywnych rozwiązań i podczas Międzynarodowego Kongresu Myślenia Krytycznego w Gdańsku oraz podczas V Forum Oświatowego w Szczecinie. Jestem autorką scenariuszy z jęz. polskiego dla kl. VII oraz kart pracy dla kl. IV z jęz. polskiego do nowego cyklu podręczników WSIP. Stworzyłam również cykl szkoleń i materiałów dla nauczycieli w zakresie oceniania motywującego, myślenia krytycznego, marketingu lekturowego, zadań edukacyjnych, nowoczesnych technologii.
Na co dzień jestem nauczycielem praktykiem wykorzystującym na swoich lekcjach metody, narzędzia techniki rozwijające kompetencje kluczowe u uczniów. Wspólnie osiągamy wysokie wyniki z jęz. polskiego na egzaminach ósmoklasisty. Lubię swoją pracę, bo przynosi mi dużo radości. Lubię tworzyć materiały dla swoich uczniów , bo dzięki temu widzę ich radość , zaangażowanie i wdzięczność. Tym samym chcę się dzielić z innymi.
Zapraszam też na moją stronę na facebooku: https://tiny.pl/dxh74

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *