Darmowy projekt: Twoja sałatka owocowa – ułamki dziesiętne. Nauczanie Oparte na Projektach (PBL).

Materiał cyfrowy

Projekt matematyczny: Twoja sałatka owocowa – ułamki dziesiętne (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, zaokrąglanie i zarządzanie pieniędzmi). Nauczanie Oparte na Projektach (PBL) dla kl. 5-8. 

Bierzesz udział w konkursie na najlepszą sałatkę owocową. Użyj swojej wyobraźni, aby zaimponować ekspertom, ale pamiętaj, że masz ograniczony budżet i musisz spełnić podane wymagania.

Na potrzeby tego konkursu owoce sprowadzono z całego świata. Na zakończenie projektu uczniowie muszą narysować swoją sałatkę.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Wersja do druku w PDF + karta oceny projektu.

Szukasz pomysłu na innowację na lekcjach matematyki? Chcesz zachęcić uczniów do aktywnego udziału w lekcjach? 

Nauka oparta na projektach (PBL) to coś więcej niż edukacja matematyczna. Zaproszenie uczniów do projektu sprawia, że lekcje matematyki są naprawdę fajne, wciągające i niezapomniane. Nauczanie oparte na projektach daje uczniom możliwość rozwijania kompetencji kluczowych, w tym współpracy, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów, kreatywności, logicznego i interdyscyplinarnego myślenia.

Dlaczego nauczanie projektowe? Co w tym wspaniałego?

Daje uczniom możliwość rozwijania wiedzy i umiejętności poprzez stawianie czoła wyzwaniom i rozwiązywanie rzeczywistych problemów oraz utrzymuje zaangażowanie uczniów.

Uczniowie mogą pracować we własnym tempie i nawet nie zdają sobie sprawy, że się uczą. Daj uczniom większą kontrolę nad uczeniem się, pozwalając im podejmować własne decyzje.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Recenzje

 • Powtórka - ułamki dziesietne

  Fajne, wciągające i niezapomniane – zajęcia.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • ułamki

  Fajna sprawa na powtórkę w klasie 6 🙂

  Dla 12 z 25 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Komentarzy

  1. Paniodmatmy says:

   Rewelacyjny sposób na lekcję. Znakomicie opracowane. Polecam. Dzieci uwielbiają taki sposób pracy 🙂

   1. inspire.matematyka@gmail.com says:

    Dziękuję bardzo za miłe słowa. Cieszę się, że uczniowie są zadowoleni. 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *