DAYS OF THE WEEK – KARTY PRACY

Materiał cyfrowy

Ćwiczenia, które możesz wykorzystać na zajęciach  wprowadzając dni tygodnia. Ćwiczenia są różnorodne, dopasowane do uczniów w wieku wczesnoszkolnym. Na pierwszej stronie uczeń zapoznaje się z nazwami dni tygodnia i ich właściwą kolejnością. Kolejne ćwiczenia utrwalają nowo poznane słowa.

Zestaw kart wysyłany w formie pliku  PDF do samodzielnego wydruku .

Plik składa się z 10 formaty A4 stron w tym 10 ćwiczeń.

Na pierwszej stronie uczeń zapoznaje się z nazwami dni tygodnia i ich właściwą kolejnością. Kolejne ćwiczenia utrwalają nowo poznane słowa. Uczeń :

  • układa dni tygodnia w odpowiedniej kolejności
  • rozszyfrowuje słówka z rozsypanek literowych
  • uzupełnia brakujące literki
  • wyszukuje dni tygodnia w wykreślance
  • rozwiązuje krzyżówkę
  • uzupełnia następstwo dni tygodnia zgodnie ze schematem – yesterday, today, tomorrow
  • opisuje swój tydzień dzień po dniu
Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 1-3)
Klasa/wiek 6-7 lat, Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5
Przedmiot Angielski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .pdf
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

My Classroom

Działam jako nauczyciel i doświadczony korepetytor, a moją pasją jest przekazywanie wiedzy i języka angielskiego. Jak każdy zaangażowany w swoją pracę pedagog, staram się, aby moje zajęcia były interesujące i kreatywne. Doskonale pamiętam, jak na początku mojej drogi w zawodzie nieustannie poszukiwałam nietuzinkowych pomysłów, cennych wskazówek i dodatkowych materiałów, które będą atrakcyjne dla uczniów. Z czasem jednak zaczęłam tworzyć swoje ćwiczenia, zadania i materiały do nauki angielskiego dla dzieci.

Nie masz pomysłów na niesztampowe lekcje w szkole lub na korepetycjach? Brakuje Ci czasu na to, aby skrupulatnie przygotować każdy temat, a chcesz zaciekawić swoich uczniów? A może chciałbyś trenować mówienie czy gramatykę w domu z dzieckiem? Zapraszam Cię do skorzystania z mojej oferty darmowych oraz płatnych materiałów, które sprawią, że nauka w języku angielskim będzie łatwa, przyjemna i skuteczna!

Zgromadziłam dość dużą kolekcję przemyślanych ćwiczeń i zadań, którą chcę się z Tobą podzielić. Kocham to, co robię i mam nadzieję, że moja strona to odzwierciedli. Znajdziesz tutaj propozycje kolorowych ćwiczeń, które przykują dziecięcą uwagę. Ponieważ oferuję wiele zadań, pogrupowałam je tematycznie, by łatwiej było Ci odnaleźć takie, które będą pasować do Twojego tematu lekcji.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *