Dzień Dobrych Wiadomości – Gra planszowa

Materiał cyfrowy

Dzień Dobrych Wiadomości to gra stworzona na święto obchodzone w Polsce 8 września. Powstała dzięki współpracy z blogiem szkolneinspiracje

Liczba graczy:

  • 2

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

  • dodawania
  • odejmowania
  • podejmowania decyzji
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 1 niebieski, 1 czerwony (lub pomarańczowy), 8 pionków w innych kolorach
  • Kostki: 2 zwykłe
  • Żetony/Karty: nie

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

  • Dzień Dobrych Wiadomości (8 września)

Zasady gry „Dzień Dobrych Wiadomości”:

Na początku obaj gracze ustawiają swoje pionki na dużym niebieskim lub dużym pomarańczowym polu. Potem należy rozstawić na planszy (na brązowych polach) pionki reprezentujące mieszkańców miasteczka. Gracze robią to na zmianę. Na każdym z brązowych pól może być postawiony tylko 1 pionek. Po rozstawieniu pionków gracze rzucają 2 kostkami, sumują własny wynik i pierwsza rusza ta osoba, której suma jest większa. We własnej kolejce gracz rzuca 2 kostkami i może przesunąć pionek o tyle pól, ile wypadło oczek na jednej z kostek lub o sumę oczek z obu kostek lub jeśli się da policzyć to o różnicę oczek między oboma kostkami. Jeśli ruch gracza skończy się na polu z pionkiem oznaczającym mieszkańca miasta to może zabrać ten pionek i odłożyć go na jedno ze swoich 3 kół. Aby to zrobić musi powiedzieć na głos dowolną, prawdziwą, dobrą wiadomość. Może to być np. „Dziś jest piękna pogoda” lub „Dziś posprzątałem po sobie zabawki”. Po przesunięciu pionka kolejka przechodzi na następnego gracza. Aby wygrać należy umieścić trzy zabrane pionki mieszkańców miasta na własnych kolorowych polach z boku planszy.

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Kategorie ogólne Przedszkole
Klasa/wiek 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1
Przedmiot
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

basiowegry

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Na co dzień pracuję w przedszkolu integracyjnym w Warszawie. Poza tym udostępniam za darmo materiały w ramach projektu edukacyjnego Basiowe Gry Planszowe. Ponadto jestem redaktorem naczelnym dwumiesięcznika CZAS DZIECIŃSTWA na łamach, którego prezentowane są praktyczne porady dla rodziców, wychowawców i terapeutów dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *