Gra planszowa LEGO matematyka: mnożenie i dzielenie przez 2 i 3. Dzień klocków LEGO.

Materiał cyfrowy

Zapraszamy Was do pobrania i wydrukowania prostej matematycznej gry planszowej, z wykorzystaniem ukochanych przez dzieci klocków 🙂 Grę polecamy dla dzieci z klas 1-3- będą utrwalać sobie mnożenie i dzielenie przez 2 i 3. 

Zasady gry: Każdy gracz buduje wieżę z 4 klocków. Następnie na przemian rzucacie kostką i przesuwacie swoje wieże o tyle pól, ile pokaże kostka. Na każdym polu jest działanie (x2, x 3 lub :2)- pomnóż lub podziel ilość klocków ze swojej wieży przez odpowiednią liczbę i powiększ lub zmniejsz swoją wieżę. Jeśli twojej wieży nie da się podzielić na dwie równe części – zostawiasz na planszy większą część. Kiedy wszyscy gracze dojdą do końca- porównajcie swoje wieże. Kto ma najwyższą, a kto najniższą?

Polecamy do tej gry używać klocków „kostek” 2 x 2 piny, w dowolnych kolorach. Gra jest w formacie a4- wystarczy wydrukować, przygotować klocki oraz kostkę do gry i gotowe 🙂 Możesz zalaminować grę- posłuży na dłużej. 

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 1-3)
Klasa/wiek Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3
Przedmiot Matematyka
Dokumenty
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 1
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica
Dodatkowe notatki dla rodzica wydrukuj i graj z dzieckiem
Średni czas aktywności do 15 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Robo Studio

Robo Studio to pracownia robotyki, programowania oraz nauki dla dzieci. Zajmujemy się głównie edukacją informatyczną, matematyczną oraz architektoniczną dzieci i młodzieży. Od lat tworzymy autorskie programy nauczania i własne materiały edukacyjne, a także scenariusze lekcji, warsztatów i wydarzeń edukacyjnych. Zapraszamy do współpracy i odwiedzania naszej strony www.robostudio.pl :)

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *