Gra planszowa LEGO matematyka: dodawanie i odejmowanie. Dzień klocków LEGO

Materiał cyfrowy

Zapraszamy Was do pobrania i wydrukowania prostej matematycznej gry planszowej, z wykorzystaniem ukochanych przez dzieci klocków 🙂 W grę spokojnie mogą grać już przedszkolaki- oraz młodsze dzieci ze szkoły podstawowej.  Gra pomaga utrwalić pojęcie dodawania i odejmowania, bazując na konkretach-klockach lego.

Zasady gry: Każdy gracz buduje wieżę z 10 klocków. Następnie na przemian rzucacie kostką i przesuwacie swoje wieże o tyle pól, ile pokaże kostka. Na każdym polu jest działanie – dodaj lub odejmij od swojej wieży tyle klocków, ile wskazuje działanie na polu. Jeżeli  Twoja wieża jest za niska, żeby odjąć od niej liczbę wskazaną na polu- zmniejszasz wieżę do „0″. Kiedy wszyscy gracze dojdą do końca- porównajcie swoje wieże. Kto ma najwyższą, a kto najniższą?

Polecamy do tej gry używać klocków „kostek” 2 x 2 piny, w dowolnych kolorach. Gra jest w formacie a4- wystarczy wydrukować, przygotować klocki oraz kostkę do gry i gotowe 🙂 Możesz zalaminować grę- posłuży na dłużej. 

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 1-3)
Klasa/wiek 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3
Przedmiot Matematyka
Dokumenty
Pliki graficzne .jpg
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 1
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica
Dodatkowe notatki dla rodzica wydrukuj i graj razem ze swoim dzieckiem
Średni czas aktywności do 15 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Robo Studio

Robo Studio to pracownia robotyki, programowania oraz nauki dla dzieci. Zajmujemy się głównie edukacją informatyczną, matematyczną oraz architektoniczną dzieci i młodzieży. Od lat tworzymy autorskie programy nauczania i własne materiały edukacyjne, a także scenariusze lekcji, warsztatów i wydarzeń edukacyjnych. Zapraszamy do współpracy i odwiedzania naszej strony www.robostudio.pl :)

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *