Kalendarz dla uczniów uczących się JPJO na rok 2023 z ćwiczeniami

Materiał cyfrowy

Kalendarz dla uczniów uczących się JPJO na rok 2023 z ćwiczeniami

Przedstawiam państwu mój kalendarz na rok 2023 dla uczniów, dla których język polski jest językiem obcym lub odziedziczonym.
W kalendarzu zawarte są główne święta, obrzędy i tradycje obchodzone w Polsce, jak również co ciekawsze święta międzynarodowe, jak na przykład Międzynarodowy Dzień Jeża. Kalendarz ten stanowi również kompendium, co ważniejszych dat z historii Polski.
Sam kalendarz jest formą ćwiczenia. Do każdego dnia miesiąca (oprócz świąt i dat historycznych) przypisany jest jakiś obrazek tematycznie związany z danym miesiącem. Zadaniem ucznia jest podpisać dany obrazek jednym lub dwoma słowami.

Kalendarzowi towarzyszy dodatkowy materiał, czyli ćwiczenia, głównie dla poziomu A0 lub A1. Ćwiczenia testują wiadomości na poziomie słowa i następujące zagadnienia gramatyczne: formy biernika rzeczownika (miesiące zimowe), liczba mnoga (miesiące wiosenne), narzędnik (miesiące letnie) oraz mix narzędnika, biernika i liczby mnogiej (miesiące jesienne).
Sam Kalendarz jest dostosowany dla dzieci o różnym wieku i poziomie językowym jako pomoc dydaktyczna. Ćwiczenia jednak są przeznaczone dla dzieci o poziomie językowym zerowym bądź początkującym.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 1-3)
Klasa/wiek Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6
Przedmiot Język polski dla obcokrajowców
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Tortoise Language Services

Jestem tłumaczem z wykształcenia oraz wykwalifikowanym i doświadczonym nauczycielem języka polskiego jako obcego. Od wielu lat mieszkam w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuję w szkołach polskich i angielskich. Prowadzę też badania nad przekładem sztuk teatralnych z języka polskiego na włoski.
Specjalizuję się w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych w nauczaniu na poziomach A0, A1 i A2.
Dodatkowo przygotowuję młodzież do egzaminów GCSE i A-level z języka polskiego w Wielkiej Brytanii.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *